Piąty remis z rzędu Gwardzistów

gks-gwardiaGwardia Koszalin zremisowała piąty mecz z rzędu na drugoligowych boiskach. W zaległym meczu 12 kolejki piłkarze z Koszalina zremisowali 2:2 z GKS-em Bełchatów.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje. W 14 minucie padła pierwsza bramka, wówczas jeden z zawodników GKS-u ograł trzech defensorów Gwardii, następnie podał do jednego z kolei, a ten zobaczył lepiej ustawionego Piotra Giela, który bez problemów wpakował piłkę do siatki. Odpowiedź Gwardii była natychmiastowa już w 17 minucie Przemysław Brzeziański strzałem z 25 metrów nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję.

Kolejna bramka padła tuż przed przerwą. Wówczas dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego na bramkę zamienił strzelec pierwszego gola – Piotr Giel. Do przerwy GKS prowadził 2:1.

Koszalinianie mogą mówić o dużym szczęściu, bowiem w 47 minucie futbolówka wpadła do siatki, ale arbiter dopatrzył się faulu ze strony zawodnika z Bełchatowa.  Już w 50 minucie Gwardia doprowadziła do wyrównania. Krystian Przyborowski ładnie uderzył z półwoleja i pokonał bezradnego golkipera gospodarzy.

W dalszej części spotkania oba zespoły dążyły do wywalczenia kompletu punktów. Ostatecznie żadna z drużyn nie zdołał przechylić szali spotkania na swoją stronę. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Kolejne pojedynek Gwardia zagra 21 października w Wejherowie z miejscowym Gryfem. Będzie to duża szansa na drugie ligowe zwycięstwo, bowiem Gryf to sąsiad z tabeli koszalinian.