Gwardia zamierza odstrzelić Sokół

gwardia-sokolSzczypiorniści Gwardii Koszalin w sobotę 18 listopada zmierzą się w trudnym meczu z Sokołem Porcelana Lubiana Kościerzyna. Podopieczni Piotra Stasiuka w trwającym sezonie walczą o utrzymanie na zapleczu Superligi, zaś ich przeciwnik jest zespołem z górnej połowy tabeli.

Obecnie zespół z Kościerzyny w rozegranych siedmiu pojedynkach zdobyli piętnaście punktów, co pozwala Sokołowi zajmować piątą lokatę. Gwardia w ośmiu meczach zdobyła osiem punktów i plasuje się na dwunastej pozycji.

Sokół w ostatnich spotkaniach okazał się lepszy od AZS-u UW Warszawa 28:24, SMS-u ZPRP Gdańsk 28:26 oraz Orlen Wisłą II Płock 24:20. Koszalinianie w trzech ostatnich spotkaniach przegrali z Mazurem Sierp 22:27, pokonali MKS Grudziądz 27:23, oraz ulegi 24:34 Stali Gorzów.

Najskuteczniejszym piłkarzem pierwszej ligi jest zawodnik koszalińskiej Gwardii – Patryk Kiciński, który zdobył już 61 bramek. W drużynie z Kościerzyny najwięcej bramek zdobywa Maciej Reichel, który pokonał bramkarzy w obecnym sezonie 39 razy.

Pojedynek odbędzie się w sobotę 18 listopada o godzinie 16:00 w koszalińskiej hali Gwardia.