Zdrowy turniej już dzisiaj

mikoljakowy-plakat2sobotę, 16 grudnia, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Koszalinie wspólnie z Gwardią Koszalin organizuje I Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej pt.: „Zdrowo jesz. Lepiej grasz”.


– Jednym z nowych zadań Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych i dzięki temu promocja produktów rolnych i żywnościowych wytwarzanych przez polskich rolników. W sposób oczywisty zdrowe nawyki żywieniowe i zdrowe produkty łączą się ze sportem, stąd pomysł na zorganizowanie takiego turnieju – mówi Dyrektor OT KOWR w Koszalinie Krzysztof Nieckarz.Zasadniczym celem turnieju jest nauka poprzez zabawę. W trakcie przerw między poszczególnymi meczami odbywać się będą wspólne posiłki owoców, warzyw i mleka pochodzących od polskich rolników połączone z odpowiednim uzasadnieniem dlaczego warto się zdrowo odżywiać.

– Należy pokazać, iż aby osiągnąć dobre wyniki w sporcie trzeba to połączyć z właściwą dietą. Nawet jeśli nasi wychowankowie nie będą zawodowymi sportowcami to mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom z udziałem KOWR uda się zakorzenić w nich prawidłowe nawyki żywieniowe i wiedzę o tym jakie produkty należy stosować – opowiada Łukasz Drożdzal, trener koordynator w Gwardii Koszalin.

Turniej odbędzie się w sobotę od godziny 9 do 15 na hali Gwardii. Poza rozgrywkami uczestnicy otrzymają zdrowe posiłki, a także odpowiednią dawkę wiedzy o zdrowym odżywianiu, o którym opowie Daniel Wojciechowski, kapitan drugoligowego zespołu Gwardii Koszalin. Nie lada atrakcją dla dzieci będzie pokazowy mecz rodziców vs. Pracownicy KOWR i Gwardii Koszalin.