Gwardia podejmują niepokonany Rozwój

240318_IMI_IMG_5215Piłkarze Gwardii Koszalin w niedzielę 15 kwietnie czeka kolejne trudne zadanie w walce o utrzymanie w drugiej lidze. Do Koszalina przyjeżdża niepokonany w rundzie rewanżowej Rozwój Katowice.

Katowicki zespół wiosnę rozpoczął od pokonania GKS-u Bełchatów 1:2. Następnie Rozwój okazał się lepszy od Legionovii Legionowo 2:1, Radomiaka Radom 1:0 oraz ROW 1964 Rybnik 2:0.

Podopieczni Tadeusza Żakietę wiosnę rozpoczęli od wysokiej porażki 1:5. W kolejnych dwóch spotkaniach koszalinianie pokonali Garbarnię Kraków 2:1 i Siarkę Tarnobrzeg 2:1. Ostatnie spotkanie koszalinian zakończyło się pogromem 0:5 z Radomiakiem Radom.

Gwardia zamierza udowodnić kibicom oraz sobie, że pojedynek z Radomiem był jedynie wypadkiem w drodze po upragnione utrzymanie. Warto tutaj przypomnieć klasyk, że lepiej raz przegrać 0:5, niż pięć razy po 0:1.

W przerwie zimowej do Rozwoju dołączyli tacy zawodnicy jak Seweryn Gancarczyk (grał m.in. w Arsenale Kijów, Metalist Charków,  Lechu Poznań, ŁKS Łódź czy Górniku Zabrze. Zagrał, również siedem spotkań w reprezentacji Polski), Tomasz Wróbel (grał m.in. w GKS Bełchatów, gdzie rozegrał na szczeblu ekstraklasy 171 meczów i strzelił piętnaście bramek).

Najlepszym strzelcem Rozwoju jest  Adam Żak, który zdobył pięć trafień. W Gwardii najskuteczniejszym graczem jest Przemysław Brzeziański, który również zdobył pięć goli.

Koszalinianie do spotkanie przystąpią bez Roberta Ziętarskiego, który pauzuje za czerwoną kartkę z meczu z Siarką Tarnobrzeg.

Spotkanie Gwardii z Rozwojem Katowice odbędzie się 15 kwietnia o godzinie 13:00 w Koszalinie.