Gwardia remisuje z Wdą Świecie

111118_IMI_IMG_7848

Gwardia Koszalin zremisowała 2:2 z Wdą Świecie w ostatnim wyjazdowym spotkaniu rundy jesiennej trzeciej ligi.


W pierwszej połowie oba zespoły stworzyły po jednej groźnej sytuacji. W 30 minucie Dulewicz wygrał pojedynek sam na sam z napastnikiem Wdy. Niedługo później Aleksander Karbowiak uderzył ładnie pod poprzeczkę, ale efektownie futbolówkę odbił bramkarz gospodarzy.

Po zmianie stron niestety Dulewicz niefortunnie przy interwencji przewrócił rywala w polu karnym. Goście wykorzystali jedenastkę, ale warto dodać, że Dulewicz był blisko obronienia rzutu karnego. Gwardia odpowiedziała silnym strzałem z dystansu, który doprowadził do remisu 1:1, a autorem gola okazał się Dominik Drzewiecki.

Koszalinianie dążyli do wyjścia na prowadzenie. Los uśmiechnął się w 76 minucie, wówczas podanie od Sebastiana Gintera na bramkę zamienił Michał Szubert. Niestety w końcówce spotkania gospodarze za sprawą gola Dawida Tomczaka doprowadzili do remisu 2:2. Ostatecznie Gwardia zremisowała z niżej notowanym rywalem.

Podopiecznych Tadeusza Żakiety w rundzie jesiennej czeka jeszcze jedno spotkanie prestiżowe z Kotwicą Kołobrzeg. Derby Pomorza Środkowego zaplanowano na 24 listopada. Początek o godzinie 12:00 w Koszalinie.