AZS rozbity w Zgorzelcu

IMG_7947AZS Koszalin przegrał zdecydowanie w meczu wyjazdowym z PGE Turów Zgorzelec – 78:106. Najlepszym graczem gospodarzy był Brad Waldow, który zanotował 24 punkty i 10 zbiórek. 21 punktów dla gości rzucił Jakub Dłoniak.

Od pierwszych minut akademicy mieli problem z dobrze dysponowanymi Bradem Waldowem i Kacprem Borowskim. Kilka świetnych akcji Zgorzelca doprowadziło do stanu 9:0.  AZS miał spore problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych. Po 10 minutach zgorzelczanie wygrywali aż 22:9.

W drugiej ćwiartce dalej akademicy nie potrafili znaleźć sposobu na gospodarzy.  Po kolejnej akcji Waldowa ich przewaga wynosiła już 21 punktów. Po dwóch kwartach PGE Turów Zgorzelec prowadził 20 punktami.

Kolejna kwarta była wyrównana, a więc Zgorzelec utrzymywał przewagę. Ostatecznie po 30 minutach rywalizacji było 75:58. W ostatniej kwarcie koszalinianie nie mieli szans na odrabianie strat. Zgorzelczanie dominowali i zwyciężyli 106:78.