Szczypiorniści Gwardii rok zakończyli porażką

8Szczypiorniści Gwardii Koszalin, po bardzo wyrównanym pojedynku przegrali 34:37 z Orlen Wisła II Płock w meczu I ligi. Podopieczni Piotra Stasiuka dwie minuty przed końcową syreną jeszcze remisowali.

Pierwsze minuty rywalizacji były udane dla Koszalina, który w 5 minucie prowadził po rzucie Patryka Kicińskiego 3:1. Goście utrzymywali prowadzenie do 15 minuty wówczas Wisła doprowadziła do remisu 8:8. W drugiej części pierwszej połowy dominowali gracze z Pomorza Środkowego, którzy do przerwy prowadzili różnicą pięciu bramek – 20:15.

Po zmianie stron przez wiele minut utrzymywała się przewaga koszalinian. W 48 minucie podopieczni Piotra Stasiuka prowadzili 31:25. Niestety w ostatnich dziesięciu minutach dominowała Orlen Wisła, która pozwoliła gościom rzucić zaledwie trzy bramki, a sami rzucili 10 goli! Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 37:34 dla zespołu z Płocka.

Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Miłosz Rupp, którzy rzucił 13 trafień. W zespole koszalińskim najskuteczniejszy Marek Jakutowicz zdobył 8 bramek.

Teraz przed Gwardią Koszalin przerwa świąteczno-noworoczna. Kolejny mecz drużyna Piotra Stasiuka zagra 13 stycznia we własnej hali z AZS-em AWF Warszawa.