AZS rok rozpoczął od porażki

030118_IMI_IMG_2439W pierwszym meczu 2018 roku AZS Koszalin nie zdołał odnieść zwycięstwa. Przed własnymi kibicami akademicy przegrali ze Startem Lublin 85:89. Chavaughn Lewis zanotował aż 34 punkty, 8 zbiórek i 5 asyst. 26 punktów, 5 zbiórek i 6 asyst dla gospodarzy zdobył Diante Baldwin.

Pierwsze minuty rywalizacji były szczęśliwe dla Startu, który prowadził 8:3. Następnie AZS zdobył osiem punktów z rzędu i wyszedł na prowadzenie. Ostatecznie pierwsze dziesięć minut zakończyło się wynikiem 24:22 dla przyjezdnych.

Druga kwarta rozpoczęła się podobnie do pierwszej, ponownie goście mieli kilka punktów przewagi. W kolejnych fragmentach akademicy odnotowali serię 13:0 i odzyskali prowadzenie. Po 20 minutach gry gospodarze prowadzili 50:46.

Po zmianie stron lepiej radzili sobie gracze z Lublina najpierw odrobili staty, a niedługo później objęli prowadzenie. Start przewagi nie oddał do końca trzeciej odsłony. Przed decydujacym starciem było 69:66 dla gości.

W ostatniej kwarcie AZS powalczył jeszcze o odwrócenie losów rywalizaji. Niestety Start nie oddał już przewagi i wygrał całe spotkanie 89:85.

[Best_Wordpress_Gallery id=”155″ gal_title=”PLK 2017/2018: AZS – Start – Jacek Imiołek”]