Leśna Piątka startuje już 11 maja

bieg lesna piatkaBiegacze na ten dzień czekali od września 2016. Już w czwartek 11 maja powraca Cykl Leśnych Piątek. W poprzednich latach ilość biegów wynosiła sześć startów, teraz organizatorzy zredukowali tą liczbę do trzech. Udział w zawodach tradycyjnie jest bezpłatny. Bieg zaliczany jest do organizowanego przez nasz portal Sportowiec.info Koszalińskiego Rankingu Biegaczy.

Organizatorzy wierzą, że podobnie jak w latach poprzednich frekwencja dopiszę. W poprzednich dwóch sezonach najwięcej biegaczy uczestniczyło w majowych edycjach. W 2015 roku było to 838 osób, a w 2016 liczba urosła do 914 biegaczy. Czy teraz padnie liczba czterocyfrowa?.

logo-ranking-biegaczy

Leśna piątka jest okazją do rodzinnego biegania czy spaceru. Tutaj nie każdy musi się ścigać, ale są i tacy walczą o jak najwyższe lokaty. Na mecie jednak wszyscy są zwycięzcami. Dorośli otrzymają medale, które podobnie jak rok temu będą układanką, która ułoży się po pokonaniu wszystkich trzech L5. Najmłodsi teraz na mecie otrzymają kolorowe lisy, a rok temu były to zające.

Pamiętajcie aby na start zabrać swoje numery startowe. Jeśli okazało się, że już ich nie macie, możecie na stronie l5.biegnijmy.pl zgłosić, aby je dodrukować. Istnieje, również możliwość zamówienia koszulki z własnym unikalnym numerem.

Obecnie rekordem Leśnej Piątki może pochwalić się Mateusz Witkowski, który leśne pięć kilometrów pokonał w czasie 16 minut i 46 sekund. Witkowski rekord trasy ustanowił 16 czerwca 2016 roku.

Organizatorzy zachęcają, aby do biura zawodów zgłaszać się nieco wcześnie, co tylko ułatwi organizację. Pierwszy bieg Leśna Piątka 2017 odbędzie się 11 maja. Start zaplanowano tradycyjnie na godzinę 19:00.