Czas przerwać serię porażek

080918_IMI_IMG_2918

Gwardia Koszalin po serii trzech kolejnych porażek w najbliższą sobotę 15 września zmierzy się w Kaliszu z miejscowym KKS-em. Koszalinianie zamierzają wygrać po raz pierwszy na wyjeździe w trwającym sezonie. Czy im się to uda?Dwa zwycięstwa, dwa remisy i dwie porażki to bilans KKS 1925 Kalisz, po sześciu kolejkach. Najbliższy rywal koszalińskiej Gwardii rozgrywki rozpoczął od remisów 1:1 z Mieszkiem Gniezno i KP Starogard Gdański. Następnie przyszła pierwsza porażka 0:1 z Sokołem Kleczew. W czwartej kolejce KKS pokonał 1:0 Jarotę Jarocin. Kolejne spotkanie to druga ligowa porażka, tym razem z Lechem II Poznań 1:2. Ostatnia kolejka przyniosła wysokie zwycięstwo zespołu z Kalisza, który na wyjeździe rozbił Polonię Środa Wielkopolska 4:0.

Podopieczni Tadeusza Żakiety rozgrywki rozpoczęli od porażki 1:2 z Radunią Stężyca. W drugiej kolejce przyszła wygrana 1:0 z Bałtykiem Gdynia. Następnie Gwardia w derbach Koszalina zremisowała 2:2 z koszalińskim Bałtykiem. Kolejne spotkania to seria trzech kolejnych porażek: 2:4 z Mieszkiem Gniezno, 0:2 z KP Starogard Gdański oraz 1:2 z Sokołem Kleczew.

KKS 1925 Kalisz na własny boisku w trwającym sezonie jeszcze nie wygrał. Podobnie wygląda sytuacja koszalinian na wyjazdach. Bezpośrednie starcie będzie szansą dla obu zespołów na przerwanie tej serii.

Najskuteczniejszym graczem KKS-u jest obecnie Hubert Antkowiak, który zdobył cztery bramki. W Gwardii trzy trafienia na swoim koncie ma Dominik Drzewiecki.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 15 września o godzinie 19:25 w Kaliszu.