V GALA BIEGACZY – ZA NAMI

W sobotę 10 grudnia odbyła się już V Gala Biegaczy RUNking 2022. Ponownie ugościł nas Dom Gościnny Rutikal w Sianowie.
Wydarzenie rozpoczęło się od pięknego występu Franki Karbowiak, która zaśpiewała trzy covery: 1. Juniper Vale – Fractions, Yebba – October Sky oraz Ruth B – dandelions.

Film powstał dzięki STUDIOJARTZanim odbyło się rozdanie najlepszych w prowadzonym przez nas RUNkingu, to podsumowaliśmy I sezon SIANRUN Tour 2022. Nagradzanie rozpoczęliśmy od wręczenia nagród w kategorii Gmina Sianów – SIANRUN TOUR.

Wśród kobiet – trzecie miejsce wybiegała Marta Dumańska, drugie – Magdalena Tworska, a na najwyższym stopniu podium znalazła się Ewelina Grabarek. Natomiast wśród panów – trzecie miejsce przypadło Szymonowi Tralewskiemu, drugie Krzysztofowi Słupczewskiemu, a najlepszy był Michał Waleński.Kolejnym punktem było podsumowanie kategorii OPEN w SIANRUN TOUR 2022. Podium kobiet otworzyła Ewelina Grabarek, drugą lokatę wywalczyła Karolina Grunwald, a triumfowała Agnieszka Konkel.
Wśród mężczyzn najniższy stopień podium należał do Krzysztofa Rudnika, „piętro wyżej” był Wojciech Smagowski, a najlepszy w całym sezonie był Łukasz Fedorczak.

Następnie przeszliśmy płynnie do podsumowania RUNkingu, które rozpoczęliśmy od nagrody specjalnej, którą ufundował Krzysztof Krupiński z E-urolog, a była to nagroda dla najlepszego 14 miejsca w kategorii kobiet i mężczyzn. Nagrody trafiły do Marty Drulik-Hołub oraz Dariusza Guzowskiego.

Kolejnym punktem było nagradzanie najlepszych „dziesiątek” całego V sezonu RUNkingu

10 miejsce
Trzecia zawodniczka Orlej Pięści 2021 – URSZULA WYSOCKA
Drugi zawodnik pierwszego biegu SIANRUN tour – Mateusza Wojtkiewicza

9 miejsce
Triumfatorka dwóch edycji letnich mili – MAŁGORZATA KRYNICKA-GRZYB
Drugi zawodnik Kursu na Chełmską – Kamil Orzechowski

8 miejsce
Triumfatorka m.in. Biegu z Okazji Dni Ziemi Sianowskiej – URSZULA KASZTELAN
Najlepszy zawodnik dwóch pierwszych sezonów RUNkingu, po raz piąty w dziesiątce RUNkingu – Adrian Kępka.

7 miejsce
Triumfatorka m.in. Biegu Górskiego w Polanowie — Antonina Wirkus
Triumfator pięciu zawodów zakończonego sezonu — Igor Siódmiak

6 miejsce
Sześciokrotnie stawała na podium w minionym sezonie — Weronika Spolska
Drugi zawodnik całego cyklu SIANRUN TOUR — Wojciech Smagowski

5 miejsce
Najlepsza zawodniczka dwudziestej edycji Biegu Wenedów — po raz Piąty w dziesiątce — Małgorzata Krzewińska
Triumfator sianowskiej klasyfikacji Sianrun tour — Michał Waleński

4 miejsce
Triumfowała w czwartym sezonie RUNkingu, a także wygrywała m.in. ubiegłoroczny bieg sylwestrowy — Olga Zatoń
Najlepszy zawodnik koszalińskiego biegu górskiego na 5 kilometrów — Jerzy Nejman

3 miejsce
Sześciokrotnie w minionym sezonie na podium, druga zawodniczka SIANRUN Tour, która do ostatnich metrów walczyła o runkingowe podium — Karolina Grunwald
Triumfator Całego Cyklu SIANRUN – SIANOWSKA 5 – Łukasz Fedroczak, który jednocześnie debiutuje w najlepszej dziesiątce RUNkingu!

2 miejsce
Niesamowite! Aż dziewięciokrotnie w zakończonym sezonie na podium. Fantastyczny wynik! – Beata Maziec
Najcichszy z najszybszych, niezwykle pracowity – MIEJSCE drugie w pełni zasłużenie Tomasz Pick

1 miejsce
Triumfatorka pierwszego sezonu RUNkingu, która w trwającym sezonie, wygrała aż pięć zawodów, triumfatorka SIANRUN tour — gorące brawa — Agnieszka Konkel
Przed sezonem nie wiedzieliśmy o jego istnieniu, a ten biegacz powoli wspinał się w tabeli rankingowej, ba w ostatnim biegu sezonu mikołajkowej edycji SIANRUN potwierdził, że triumf w runkingu to nie przypadek – Triumfatorem męskiego RUNkingu jest Krzysztof RUDNIK!

O tej nagrodzie nie informowaliśmy. Wprowadzamy do RUNkingu, coś co sprawdza się m.in. w piłkarskiej Premier League – GALERIĘ SŁAW RUNkingu.

Pierwszą osobą nagradzaną w GALERII SŁAW była zawodniczka, która z pewnością, każdy z was zna. Ambitna, Zawsze Walczy o jak najlepsze miejsce na koniec zawodów. Jednocześnie dopinguje każdego z nas. Zawodniczka, która nie schodzi poniżej swojego wysokiego poziomu. Zawodniczka, która jako jedyna z zawodniczek – po raz piąty była dzisiaj nagradzana za RUNking – PANIE i PANOWIE nagroda należy do Małgorzaty Krzewińskiej!

Prowadzący wydarzenie — Gdy zaczynałem biegać, ten zawodnik – o dziwo ze mną przegrywał. Jednak od tamtego czasu minęło już 6 długich lat. On trenował ciężko sześć razy w tygodniu, co zaprowadziło go do regularnego pojawiania się w czołówce regionalnych wydarzeń biegowych, cztery razy kończył sezon w dziesiątce, a podczas trzeciego sezonu był bezapelacyjnie najlepszy – Brawa dla Niego – ŁUKASZ HUBERT.

Ponadto after party rozpoczęło się od występu gitarowego – Amelii Zoruk-Głowackiej, która zagrała utwory: Maroon 5 – Memories Metallica – Nothing else matters . Po czym uczestnicy bawili się do białego rana. Dziękujemy, że byliście tego dnia z nami.

Nagradzanie w imieniu organizatorów poprowadził Artur Rutkowski. Organizatorami wydarzenia byli: Sportowiec.info, Pomorze Zachodnie oraz Stowarzyszenie Kierunek Polanów. Ponadto na after party zagrał DJ z Faktoria Imprez.

Partnerzy wydarzenia:
Herkules
Poradnia dietetyczna Marta Pawelec
Polar
Stylowo – Polanów
S-METAL Piotr Siwiec Koszalin
Faktoria Imprez
Gmina Sianów
Podologica
Restouracja Lotos
Green Koszalin
Krowa Burger Koszalin
Pizzeria UNO KOSZALIN
OSir USTKA
Homanit Arena Karlino
NailsMania Koszalin
MK Bowling
DEGA
4MEN Koszalin
Browar Połczyn
Holi Mikołaj
Rozdarte Skrzydła