Gwardia podejmuje Kolejorza

120918_IMI_IMG_3152

Gwardię Koszalin czeka kolejny trudny mecz w trzeciej lidze. Do szesnastej drużyny w lidze przyjeżdża Lech II Poznań, który od czterech meczów nie przegrał.


Rezerwy ekstraklasowego Lecha Poznań w trwającym sezonie należą do czołówki trzeciej ligi. W siedmiu spotkaniach Kolejorz zdobył czternaście punktów, co obecnie daje mu piątą lokatę. Rozgrywki zespół z Poznania rozpoczął od pokonania Bałtyku Koszalin 2:0. Następnie Lech podzielił się punktami z Mieszkiem Gniezno remisując 3:3. W trzeciej kolejce przyszła dotychczasowa jedyna porażka 0:2 z KP Starogard Gdański. Kolejne cztery mecze to seria meczów bez porażki, którą rozpoczął remis 1:1 z Sokołem Kleczew, po czym przyszły zwycięstwa 2:1 z KKS 1925 Kalisz, 1:0 z Jarotą Jarocin oraz 4:1 z Polonią Środa Wielkopolska.

Koszalińska Gwardia w obecnym sezonie rozczarowuje. Obecnie zespół prowadzony przez Tadeusza Żakietę zajmuje z szesnastą lokatę z zaledwie czterema punktami na koncie. Sezon koszalinianie rozpoczęli od wyjazdowej porażki 1:2 z Radunią Stężyca. W drugiej kolejce Gwardia wygrała po 1:0 z Bałtykiem Gdynia i była to dotychczas jedyna wygrana w trwającym sezonie. Następnie koszalińska drużyna zremisowała 2:2 z Bałtykiem Koszalin. Od czwartej kolejki przyszła czarna seria czterech kolejnych porażek, w tym czasie Gwardia przegrała 2:4 z Mieszko Gniezno, 0:2 z KP Starogard Gdański, 1:2 Sokołem Kleczew oraz 0:1 z KKS 1925 Kalisz.

Najskuteczniejszym graczem Lecha jest Hubert Sobol, który zdobył dotychczas cztery bramki. Natomiast w zespole Gwardii trzy gole na koncie ma Dominik Drzewiecki.

Spotkanie zaplanowano na sobotę 22 września. Początek o godzinie 16:00 na stadionie przy ul. Fałata 34 w Koszalinie.