Uczniowie z małych szkół nie zagrają w turnieju dla dzieci?

31898753_2074416386168316_9123851296644792320_o

Do naszej redakcji wpłynęły informację, że Turniej Tymbarka „Z Podwórka na Stadion” zmienia regulamin, a co za tym idzie? W Rozgrywkach nie będą mogły brać udział małe Uczniowskie Kluby Sportowe, gdzie w składach występują dzieci z kilku szkół. Jedną z informacji, które do nas dotarły jest list trenera Ryszarda Hendryka, który poniżej publikujemy.Dotyczy Turnieju Tymbarka ,, Z Podwórka na Stadion”

Chciałem poinformować , że jest mi szczególnie przykro z powodu zmiany regulaminu dotyczące udziału w tegorocznym  Turnieju o Puchar Tymbarku dotyczące  startu drużyn UKS i zrównanie do Klubów.

Dyskusja na forum trenerów i działaczy bulwersuje  taką zmianę. Już do tej pory ciężko było nam wiejskim UKS ( nasz UKS SPARTA SYCEWICE) rywalizować w Turnieju. Powstawały duże miejskie UKs-y, które mogły rywalizować z nami. Do udziału PZPN dopuścił AMO mocne drużyny ….reprezentujące niekiedy Reprezentację województwa.

W turnieju mogły startować klasy piłkarskie zakładane prze wielkie kluby skupione przy Szkołach. Ale nam to nie przeszkadzało żeby protestować, ważne ,że Dzieci mogły startować ,ze swoimi UKS -ami.
Wiejskie UKs-y takie jak nasz często daje szansę dzieciom z jeszcze mniejszych Szkół , które w ogóle nie miałby szans startować w takim turnieju.

Także w takiej małej Szkole Podstawowej, gdzie wszystkich uczniów  w Sycewicach jest blisko 100 ..sto ( 1-8 klasy). ciężko nam zebrać drużynę w jednym roczniku..np. w tym roku w roczniku  2007…wszystkich uczniów jest trzech… reszta i tak bierzemy młodszych..lub posiłkujemy się chłopcami z innych wiejskich Szkół. Teraz kiedy nie mogą startować chłopcy zgłoszeni w Ekstranecie PZPN szanse udziału zmalały… nie mówiąc o rywalizacji.

Ale NASZE DZIECI nie interesuje KTO BĘDZIE STARTOWAŁ …wielkie kluby , wielkie UKS -y AMO ..oni CHCĄ STARTOWAĆ i brać udział w Turnieju Tymbarka i REALIZOWAĆ  SWOJE MARZENIA..bo tak byli Wychowani i przygotowani.
Działacze i Organizatorzy PZPN z ramienia Tymbarka ..odpowiadają i wysyłają informacje..,że podjęli taką decyzję na podstawie informacji Koordynatorów wojewódzkich, trenerów w  terenie ..itp. wygodne pasujące do różnych sytuacji.
…Mnie Ryszarda Hendryka nikt się nie pytał, a wielu koordynatorów było równie zaskoczonych .
Uważam,że Fachowcy od Tymbarka z PZPN mogli z szacunku dla naszych wieloletnich udziałów w tym Słynnym , Prestiżowym i Super Turnieju spytać się mnie o OPINIĘ.

w 2010 r. UKS Sparta Sycewice wygrał Mistrzostwo Polski Turnieju Tymbarka. Finały odbyły się na DIALOG ARENIE w Lubinie.
W Nagrodę pojechaliśmy do Włoch, Mediolanu , San Siro, spotkanie z Arturem Borucem, który był ze swoją drużyną Fiorentina na meczu ligowym z AC Milan w Mediolanie. Byliśmy tegorocznymi Finalistami w Warszawie w maju 2018 r.Nie weszliśmy do Ćwierćfinału w dość KONTROWERSYJNEJ SYTUACJI.

Trzy drużyny miały po 6 pkt. wszystkie drużyny miały taką samą różnicę bramek, jedna drużyna miała jedną bramkę strzeloną więcej i zajęła pierwsze miejsce w grupie.  My UKS Sparta Sycewice i Bydgoszcz miały 2-2 w bramkach…i teraz organizatorzy powinni zarządzić ..rzuty karne..bo taki był Regulamin Tymbarka…przypominam Tymbarka …a nie PZPN ..wieczorem napisaliśmy Protest..bo zobaczyliśmy informację.,że weszła drużyna z Bydgoszczy, dogrywki nie zarządzono, a jeden z głównych Organizatorów, .nie wiem jak się nazywa, ale na pewno kolor włosów nie miał czarnych…zastosował regulamin PZPN. Ustnie nas przepraszał, ale wybrał większy Klub i miasto BYDGOSZCZ….

DO TEJ PORY CZEKAMY NA PISEMNE WYJAŚNIENIE TAMTEJ DECYZJI !!!
No ale jak tacy ludzie będą decydowali o zmianach regulaminu ..i traktowaniu małych wiejskich UKS-ów i jak gdyby też o …Szkoleniu od ,,dołu” …to proszę dopowiedzieć sobie o poziomie i wizerunku  jakie reprezentuje on i Organizacji którą reprezentuje w tym PZPN.

My ..Trener. Rodzice z Sycewic czujemy się tak… może być to Przesadą …. ……..FIKALIŚCIE w Warszawie , pisaliście Protest , nie zgadzaliście się z decyzją nas wielkich organizatorów i FACHOWCÓW z Warszawy…  że wybraliśmy Bydgoszcz  a nie waszą WIEJSKĄ DRUŻYNĘ …TO  w tej Edycji Was nie ma i mamy problem z głowy  z  ,, WIEŚNIAKAMI”  ..takie jest nasze odczucie ..może być Subiektywne ale  nasze ……

REASUMUJĄC ….Dzieci nasze nie interesuje kto ma startować , niech będzie Legia. Pogoń, Lech, wielkie kluby, AMO , one  chciały startować i ze Swoimi Drużynami i UKS-ami REALIZOWAĆ  swoje Marzenia  Sportowe i Piłkarskie i Ambitnie walczyć na boisku w SŁYNNYM TURNIEJU  Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU.
Trener Ryszard Hendryk

.w 1991 prowadząc   SP  Sycewice wygraliśmy Mistrzostwo Polski Turnieju ,, PIŁKARSKA KADRA CZEKA”
…….W 2013 r. zdobyliśmy  Mistrzostwo Polski ,, PIĄTEK PIŁKARSKICH”  SP r. 2000 Finały w Głuchołazach.
…..w 2013 r. 4 zawodników UKS Sparta Sycewice  zdobyło Mistrzostwo Polski reprezentując Kadrę ,, POMORZE w Turnieju U-13 w Dzierżoniowie. Wcześniej współtworzyłem kadrę z trenerem Lechii G. Grzegorczykiem.
…..w 2013 r. UKS Sparta Sycewice wygrał Pomorską Ligę U-13 prze…Lechią Gdańsk
….kilkakrotnie nasze drużyny chłopców i dziewcząt były Finalistami Turnieju o Pucharu o Puchar Premiera RP  i Turnieju COCA COLA CUP – Finały w Warszawie.

……  w tamtym roku – 2017 r. minęło 30 lat  mojej pracy trenerskiej ,
tylko Rodzice pamiętali …….NIKT  z żadnych władz …związkowych ,  itp.  nie pamiętał… widocznie taka tendencja panuje co do drużyn i trenera na dole. a potem takie też Szkolenie wychodzi oderwane  od Rzeczywistości w polskich warunkach.

Pozdrawiam Ryszard Hendryk

Organizatorzy z ramienia Tymbarka w PZPN  przygotowali gotową Notatkę, którą  wysyłają i odpowiadają dlaczego podjęli taką decyzję. Jest to odpowiedź  ,  odpowiedzi pasujące do każdej sytuacji..
Mnie się nikt nie pytał, a myślę ,że powinien , mamy takie tradycje w Turnieju Tymbarka.
ALE ŻEBY ZRÓWNAC wiejskie UKS -y,  które dają szansę chłopakom czy dziewczynom z jeszcze mniejszych miejscowości…do KLUBÓW ..czy nawet UKS ..ów z Dużych miast jest nie fair. ..Już pisałem…DZECI I nie interesuje kto i jakie Kluby,  Drużyny będą startowaly…chcą wziąć UDZIAL w Turnieju I Realizować i Spełnić swoje MARZENIA…COS niesamowitego ..ja jeszcze mogę zrozumieć ..niektórych wypowiadających…..ale żeby zrównalć wiejskie UKS..-y do Wielkich Klubów ..które i tak będą grały..W postaci KLUBOWYCH klas piłkarskich,  które posiadaja w Szkolach. Na wsi nie zbierze się klas ..piłkarskich… jest mało dzieci.