Gwardia jedzie do Środy Wielkopolskiej

220918_IMI_IMG_3781

W 9 kolejce trzeciej ligi piłkarze Gwardii Koszalin zmierzą się na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska. Oba zespoły w ostatniej kolejce odniosły zwycięstwa, a kto wygra w bezpośrednim pojedynku?


Po rozegranych dziewięciu spotkaniach Polonia Środa Wielkopolska z 10 punktami na koncie zajmuje 10 lokatę. Gwardia natomiast z 7 wywalczonymi punktami plasuje się na miejscu 13. Bezpośredni pojedynek może sprawić, że Gwardia zrówna się punktami z Polonią.

W ostatnich pięciu spotkaniach Gwardia odnotowała cztery porażki: 2:4 z Mieszko Gniezno, 0:2 z KP Starogard Gdański, 1:2 z Sokołem Kleczewo i 0:1 z KKS 1925 Kalisz, po serii porażek Gwardia pokonała na własnym boisku 1:0 Lecha II Poznań. Warto wspomnieć, że wszystkie siedem punktów Gwardia wywalczyła w Koszalinie (red. dwa zwycięstwa na własnym boisku i remis w derbach Koszalina).

Polonia w minioną środę po emocjonującym spotkaniu wyeliminowała z Pucharu Polski Radomiaka Radom. Zespół ze Środy Wielkopolskiej prowadził już 4:1, aby ostatecznie wygrać 4:3. W lidze w pięciu ostatnich spotkaniach przegrała 0:1 z KP STarogard Gdański, wygrała 2:0 z Sokołem Kleczem, uległa 0:4 KKS 1925 Kalisz, przegrała 1:4 z Lechem II Poznań oraz pokonała 1:0 Jarotę Jarocin.

Najskuteczniejszym graczem Polonii w trwającym sezonie jest zdobywca trzech bramek – Jakub Apolinarski. W drużynie Gwardii najskuteczniejszy Dominik Drzewiecki, również zdobył dotychczas trzy bramki.

Spotkanie zaplanowano na niedzielę 30 września. Początek spotkania o godzinie 15:00.