Gwardia mierzy się z Chemikiem

131018_IMI_IMG_5493

Podopieczni Tadeusza Żakietę w sobotę 20 października zmierzą się w Bydgoszczy z miejscowym Chemikiem. Gwardia postara się poprawić nastroje, po ostatniej porażce z najsłabszą w lidze Pogonią II Szczecin.


Gwardia Koszalin w ostatnich tygodniach gra „w kratkę”. Koszalinianie ostatnio przegrali 0:1 z KKS Włókniarz 1925 Kalisz, po czym pokonali Lecha II Poznań 1:0. ulegli 1:2 Polonii Środa Wielkopolska, wygrali na wyjeździe z Jarotą Jarocin 2:0, zaś w ostatnim ligowym meczu ulegi 1:3 zamykającej tabelę trzeciej ligi Pogoni II Szczecin 1:3.

Zespół z Bydgoszczy ostatnich spotkań do najlepszych nie zaliczy. Chemik kontynuuje serię sześciu kolejnych przegranych, w tym czasie przegrał 2:3 z Mieszko Gniezno, 0:4 z KP Starogard Gdański, 0:3 z Sokołem Kleczew, 1:3 z KKS Włókniarz 1925 Kalisz, 1:3 z Lechem II Poznań i 0:2 z Polonią Środa Wielkopolska.

Po 11 kolejkach podopieczni Tadeusza Żakiety zajmują jedenastą lokatę z 10 punktami na koncie. Drużyna z Bydgoszczy z sześcioma wywalczonymi punktami zajmuje siedemnastą lokatę.

Najskuteczniejszym graczem Chemika jest Wojciech Mielcarek, który zdobył dotychczas trzy bramki. W drużynie z Koszalina najskuteczniejszy jest Dominik Drzewiecki strzelec czterech bramek.

Spotkanie rozpocznie się w sobotę 20 października o godzinie 14:00 w Bydgoszczy.