35 krążków Gwardii w Poznaniu!

45624413_1977701012276543_2153202036177371136_n

W Poznaniu odbył się X Jubileuszowy Memoriał Jigoro Kano w dwudniowych zawodach startowała rekordowa liczba zawodników aż 740 .Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym jak również organizacyjnym Akademia Judo Poznań spisała się na medal. W zawodach mogli startować dzieci i młodzież w wieku 8-17 lat,osoby niepełnosprawne jak również Mastersi. Startujący w zawodach walczyli o Przechodni Puchar Jigoro Kano w punktacji drużynowej,aby otrzymać go na stałe trzeba wygrać trzykrotnie z rzędu.Powyższy Puchar wywalczyli w znakomitym stylu judocy i judoczki Klubu Sportowego Judo Gwardia Koszalin którzy zdobyli łącznie 12 złotych medali,9 srebrnych oraz 14 brązowych medali.Gwardia Koszalin wyprzedziła potęgi w judo Juwenie Wrocław oraz Czarni Bytom.

Podopieczni trenerów Cezarego Wojniusza, Mariana Standowicza i Tomasza Zawadzkiego zdobyli następujące miejsca;

• Pierwsze miejsca w grupie dzieci wywalczyli : Jakub Polak,Bajowski Daniel,Stankiewicz Nikodem,oraz Kazana Kamil.
  • Drugie miejsca wywalczyli ;Rup Jakub,Mruczek Bartosz,Chmielewska Nela,Łapiński Sylwester,Zaworski Nikolas,Poletajew Andrzej,Rodziewicz Laura,Krzemiński Wiktor.
  • Trzecie miejsca wywalczyli;Furmańska Emilia,Zalewski Alek,Hoppe Ernest,Hoppe Alan,Sienkiewicz Julia,Jaworska Tosia,Sosnowska Agnieszka ,Grońska Jagoda,Zieliński Piotr.
  • Ponadto piąte miejsca wywalczyli tuż za podium;Furmański Szymon,Łukaszczyk Mateusz,Kamiński Jakub,Kostyk Dawid.

W drugim dniu zawodów judocy naszego klubu spisali się znakomicie gdyż wywalczyli 8 złotych medali a wszystkie walki wygrali przed czasem tak jeszcze nie było dodaje trener Wojniusz