Gwiazdkowy turniej w Sianowie za nami

img_20181216_135018

W Sianowie na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sianowie odbył się III Ogólnopolski Gwiazdkowy Halowy Turniej Dziewcząt o puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego w trzech kategoriach wiekowych 5-8, 9-10 i 11-13 lat. Organizatorem zawodów był UKS Victoria SP2 Sianów wraz z prezesem Jędrzejem Bieleckim. 


Zawody mogły odbyć się dzięki sponsorom, którymi byli: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Polski Związek Piłki Nożnej, Koszaliński Okręgowy Związek Piłki Nożnej, Nadleśnictwo Karnieszewice, Urząd Gminy i Miasta w Sianowie, Starostwo- Powiat Koszaliński, Szkoła Podstawowa nr 2 w Sianowie i UKS Victoria SP2 Sianów. W zawodach wzięły udział zespoły:  UKS Victoria SP2 I Sianów, UKS Victoria SP2 II Sianów, Akademia Piłkarska Piątki Wałcz i Arkadia Malechowo w najmłodszej kategorii, UKS Victoria SP2 I Sianów, UKS Victoria SP2 II Sianów, UKS Niemica i Akademia Piłkarska Piątki Wałcz w średniej kategorii oraz w najstarszej gospodynie UKS Victoria SP2 Sianów, UKS Niemica oraz Akademia Piłkarska Piątki Wałcz.

W najmłodszej kategorii grano systemem każdy z każdym 2x 5 minut, w średniej każdy z każdym raz 10 minut i najstarszej mecz i rewanż 1×10 minut. W kategoriach wiekowych 5-8 i 9-10 lat nie ważne były wyniki lecz dobra zabawa i nauka, natomiast w najstarszej kategorii była już rywalizacja o miejsca. W kategorii wiekowej 11-13 lat zwyciężyły gospodynie UKS Victoria SP2 Sianów, wygrywając 3 spotkania i jedno remisując przed Akademią Piłkarską Piątki Wałcz i UKS Niemica. Mecze sędziowali trenerzy zespołów.

Po zakończonych zmaganiach na hali odbyło się uroczyste zakończenie i rozdawanie nagród dla zawodniczek. Były medale, puchar, piłki, nagrody rzeczowe dla wszystkich zawodniczek oraz trenerzy postanowili wyróżnić z każdego zespołu we wszystkich kategoriach po jednej zawodniczce, a były to: w kategorii wiekowej 5-9 lat: Natalia Kołaczek (Sianów I), Martyna Ryncewicz (Sianów II), Hanna Wojdylak (Wałcz) i Barbara Lach (Niemica); w kategorii wiekowej 9-10 lat: Alicja Kosowska (Sianów I), Zuzanna Chrystofiak (Sianów II), Hanna Lach (Niemica), Oliwia Pecio (Wałcz); w kategorii wiekowej 11-13 lat: Maja Czubaj (Sianów), Zuzanna Wiza (Wałcz), Patrycja Jantar-Lipińska (Niemica). Była również nagroda specjalna dla najmłodszej zawodniczki, którą okazała się 5 letnia Liliana Kielerz z Sianowa. Nagrody wręczali: zawodniczka UKS Victoria SP2 Sianów Karolina Struszczyk, trenerka Joanna Świąder i Kuba Gort, a  zdjęcia robiła Marta Krakowska. W trakcie zawodów można było zjeść pyszne ciasto, owoce i ciastka oraz wypić ciepła kawę i herbatę przygotowaną przez rodziców zawodniczek z Sianowa, za co trenerzy bardzo dziękują. Nie zabrakło również kibiców i rodziców dziewczynek, którzy dopingowali swoje córki.

UKS Victoria dziękuje wszystkim drużynom za przybycie i wspólne granie oraz trenerom zespołów  Romuladowi Bobis (Niemica), Pawłowi Geperd (Akademia Piłkarska Piątki Wałcz), Mariuszowi Małyszowi (Arkadia Malechowo) oraz Klaudii Majerczak, Joannie Świąder i Dorocie Bindas-Burdzik (UKS Victoria SP2 Sianów).