Wrócili z medalami z Kartuz

W miniony weekend (15-17 marca) W Kartuzach podczas mistrzostw Polski seniorów i juniorów w kickboxingu w formule kicklight z dobrej strony zaprezentowali się podopieczni Grzegorza Kowalskiego z koszalińskiego klubu sportów walki Bałtyk. Zawodnicy z zawodów przywieźli dwa brązowe medale.

Pierwszy medal wywalczył Filip Chmera w kategorii do 89 kg (juniorzy), który stoczył zacięty bój z reprezentantem Polski juniorów.

W wadze do 94 kg (seniorzy) Bartosz Tomaszewski po wyrównanej walce półfinałowym uległ późniejszemu triumfatorowi, a także aktualnemu mistrzowi Europy tej samej kategorii.

Ponadto z dobrej strony zaprezentowali się Jakub Michałkiewicz w wadze do 74 kg (juniorzy), który już w pierwszej walce musiał uznać wyższość aktualnego mistrza świata juniorów. Natomiast w wadze do 89 kg seniorów Kacper Kotłowski stoczył dobrą walkę z ubiegłorocznym mistrzem świata juniorów.

Zawodników do zawodów przygotował Grzegorz Kowalski.

W zawodach brało udział 255 zawodników i zawodniczek z 63 klubów z całego kraju. Była to ostatnia możliwość zakwalifikowania się do ścisłej kadry Narodowej w kickboxingu.

Artykuł powstał dzięki dostarczeniu do nas informacji drogą meilową. Zapraszamy do pisania do nas na artur@sportowiec.info