Zwycięstwo na koniec sezonu

Podopieczne Iwony Cywińskiej i Waldemara Szafulskiego sprawiły miłą niespodziankę pokonując we własnej hali Zagłębie II Lubin 36:28. Akademiczki do zwycięstwa poprowadziła Anna Matczak, która rzuciła w cały meczu 11 bramek.

Pierwsza połowa rywalizacji była bardzo wyrównana. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi. Dopiero w końcówce gospodynie zdołały wyjść na dwubramkowe prowadzenie 18:16.

Po zmianie stron akademiczki w dziesięć minut powiększyły przewagę do czterech trafień. W kolejnych fragmentach spotkaniach Energa Politechnika utrzymywała kilkubramkowe prowadzenie. W 51 minucie udało sie powiększyć prowadzenie do 9 trafień – 32:23. W końcówce koszalinianki nie pozwoliły wyrwać sobie zwycięstwa i ostatecznie wygrały 36:28.

Dodajmy, że w ostatnim spotkaniu inny zespół z naszego regionu występujący w kobiecej II lidze UKS Morski Sianów pokonał 30:23 Spartę Gubin.

Energa Politechnika Koszalin rozgrywki II ligi zakończyła na szóstej pozycjie. Natomiast UKS Morski Sianów uplasowała się na dziewiątej pozycji w stawce dziesięciu zespołów.