Gwardia uległa Polonii

Coraz bardziej komplikuje się sytuacja koszalińskiej Gwardii, która doznała kolejnej porażki w rozgrywkach III ligi. W meczu 26 kolejki podopieczni Tadeusza Żakiety przegrali 0:1 z Polonią Środa Wielkopolska. Obecnie koszalinian dogonił Chemik Bydgoszczy i Gwardia tylko dzięki lepszemu bilansowi meczów bezpośrednich znajduje się tuż nad strefą spadkową.

Goście od pierwszego gwizdka sędziego przejęli inicjatywę. Jedną z groźniejszych prób miał Jakub Wilk, który z rzutu wolnego próbował zaskoczyć Macieja Dulewicza. Niedługo później Dulewicz wygrał pojedynek 1 na 1 z Krzysztofem Bartczaka. Niestety w 29 minucie Bartczak wykorzystał podanie z lewej strony i wyprowadził Polonię na prowadzenie.

Gwardia błyskawicznie odpowiedziała z rzutu wolnego dośrodkowywał Keisuke Naki, ale z piłką minimalnie minął się Dominik Drzewiecki. Do końca pierwszej połowy rezultat nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron zespół Tadeusza Żakiety zaczął grać odważnej, co przełożyło się na okazje bramkowe. Jedną z groźniejszych sytuacji miał wprowadzony w drugiej połowie Gabriel Szygenda, ale młody gracz koszalinian nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. Szczęścia szukali, również Aleksander Karbowiak, Dominik Drzewiecki i Maciej Stańczyk, ale piłka nie chciała wpaść do siatki. Polonia, która po zmianie stron grała z kontry, również miała swoją szansę, Bartczak w dogodnej sytuacji nie trafił w bramkę.

Ostatecznie Gwardia Koszalin przegrała 0:1 z Polonią Środa Wielkopolska. W sobotę 4 maja Gwardia o 16:00 podejmować będzie Jarotę Jarocin. Ponadto, również 4 maja swoje spotkanie zagrają piłkarze Bałtyku Koszalin, którzy o 16:00 podejmować będą kołobrzeską Kotwicę. Dodajmy, że podopieczni Mariusza Lenartowicza w 26 maja wygrali walkowerem z wycofaną przed rundą wiosenną Wdą Świecie,

Zdjęcia / fot. Jacek Imiołek