Basketball Talk-Show: Rozmowa z…Javier Mojica

Javier Mojica – Reprezentant Portoryko.Zawodnik głównie klubów z Ameryki.Charakteryzuje się solidnym rzutem za 3punkty.10lat temu mogliśmy jego poczynania oglądąć na parkietach Polskiej Ligi w zespole AZS Koszalin.Obecnie w wieku 35lat Javier ma przed sobą Mistrzostwa Świata w Chinach,które wystartują już w ten weekend! (31.08).Zapytaliśmy się Javiera o Przeszłość i o to co będzie się działo za parę dni.Zapraszamy do lektur

 

Javier Mojica – Reprezentant Portoryko.Zawodnik głównie klubów z Ameryki.Charakteryzuje się solidnym rzutem za 3punkty.10lat temu mogliśmy jego poczynania oglądąć na parkietach Polskiej Ligi w zespole AZS Koszalin.Obecnie w wieku 35lat Javier ma przed sobą Mistrzostwa Świata w Chinach,które wystartują już w ten weekend! (31.08).Zapytaliśmy się Javiera o Przeszłość i o to co będzie się działo za parę dni.Zapraszamy do lektury!

BTS – Jak oceniasz poziom swojej grupy na MŚ ?

Javier Każdy z naszych grupowych rywali będzie trudnym wyzwaniem.Wszystkie kraje będą toczyły bitwe.Musimy wejść w każdy mecz na pełnym skupieniu i być gotowi aby dać z siebie 100%.

BTS – Jakie według Ciebie macie szanse na wyjście z grupy?

Javier Wierzę,że mamy szansę na wyjście do następnej grupy. Tak jak Powiedziałem wszystko zależy od tego jak skupieni wyjdziemy na boisko.

BTS – Jak świętowaliście awans na MŚ z kadra ?

JavierAwans świętowaliśmy w Portoryko,przed naszymi kibicami.To było piękne doświadczenie wywalczyć awans na swoim terenie.

BTS – Jak wspominasz grę w AZS ?

Javier AZS to było świetne doświadczenie.Byłem mega zadowolony z atmosfery jaka panowała w szatni,Zawodnicy i sztab szkoleniowi byli świetni.Chciałem wrócić do Polski,ale budżet nie był zaciekawy.

BTS – Czy Polska podobała Ci się?

Javier – Polska jako kraj była wyjątkowa.Miałem okazję wypróbować różnego rodzaju potraw.Teraz nie pamiętam jak one się nazywały,ale robiły wrażenie.

BTS – Jak spędziłeś okres przygotowawczy?

JavierOkres przygotowawczy spędziłem na podnoszeniu ciężarów i starałem się biegać jak najwięcej aby moja kondycja była na jak najwyższym poziomie.

BTS – Według Ciebie twój najlepszy mecz w karierze to…?

JavierCiężko mi zadecydować jaki to był mecz,Miałem wiele meczy gdzie rzuciłem +30pkt,ale również miałem mecze z linijką 15pkt 10zb.Więc ciężko mi powiedzieć który to był mecz(hehe).

BTS – Pamietasz jakieś polskie danie które ci smakowało ?

Javier – Tak! Pamiętam jak próbowałem popularne polskie danie…to chyba nazywało się gulasz.

English Interview:

BTS – How would you rate your world cup group rivals?

Javier Our World Cup rivals will all be a difficult challange.Every country will be a battle.We must go into every game fully focused and prepared to give our 100%.

BTSWhat are your chances for advance to another group in your opinion?

JavierI Belive we have a good chance to advance to the next round.Like I said,it all depends on our focus and effort each game.

BTS – How did you celebrate advance for world cup with team?

JavierWe celebrated after qualifying in Puerto Rico in front of our people.It was a beautiful experience being able to qualify in our home country.

BTS – How do you recall playing in AZS?

JavierAZS was a great experience. I really enjoyed my teammates and coaching staff.I would have liked to return but the budget was not good.

BTS – How did you like Poland as a country?

Javier – Poland as a country is very unique.I was able to try different foods.I cannot remember now what they were but i did try some authentic dishes.

BTS – how did you spend pre-season?

Javier – Pre season I spend lifting weights and running a lot so that my stamina is at a high level.

BTS – What is your best game ever in your opinion? vs who?

Javier – My best game ever is hard to decide.I have some games with 30+ points but I also have games with just 15points and 10 rebounds.It is hard to decide which is my best game.

BTS – Did you remember any polish food? Can you describe taste of this meal?

Javier – I remember trying a soup.Maybe it was called ,,goulash” or something like that.