MKS Perła Lublin – Piłka Ręczna Koszalin 28:25 (15:12)

Piłka Ręczna Koszalin na inaugurację przegrała z mistrzyniami Polski z MKS-u Perał Lublin 25:28. najskuteczniejszą zawodniczką koszalińskiego zespołu okazała się Paula Mazurek, która rzuciła 7 bramek, w drużynie MKS-u najskuteczniejsza Aleksandra Rosiak zdobyła 6 bramek.

Po pierwszej połowie MKS Lublin prowadził z koszaliniankami różnicą trzech bramek, ale początek meczu należał do Piłki Ręcznej. Podopieczne Anity Unijat szybko wyszły na prowadzenie 4:1, a w piętnastej minucie spotkania po golu Hanny Rycharskiej wciąż były na +3. Od tego momentu zawodniczki MKS zaczęły odrabiać straty. W 18 minucie po bramce Joanny Gadziny dogoniły rywalki, a cztery minuty później objęły prowadzenie po skutecznej kontrze Anety Łabudy. Do końca pierwszej połowy piłkarki MKS sukcesywnie powiększały przewagę i po trafieniu Sylwii Matuszczyk schodziły na przerwę przy wyniku 15:12.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. MKS Perła kontrolował spotkanie, utrzymując stabilną różnicę bramkową. Przyjezdne z Koszalina długo nie były w stanie zbliżyć się bardziej niż na dystans trzech oczek. Do niecodziennej sytuacji doszło w 42 minucie spotkania. Praktycznie w tym samym momencie kary dwóch minut otrzymały Joanna Szarawaga, Marta Gęga, a po chwili za błąd zmiany na ławkę usiadła Aleksandra Rosiak. Koszalinianki wygrały tę przewagę tylko jedną bramką. W końcówce kilka udanych obron Weroniki Gawlik i bramki Sylwii Matuszczyk pozwoliły gospodoniom przypieczętować wygraną i zakończyć mecz wynikiem 28:25.

MVP spotkania po stronie koszalinianek została rodowita lublinianka Paula Mazurek, a po stronie gospodyń przebojowa obrotowa – Sylwia Matuszczyk, która tuż po meczu powiedziała:

MKS Perła Lublin – Piłka Ręczna Koszalin 28:25 (15:12)

MKS: Gawlik, Bešen – Rosiak 6, Matuszczyk 4, Gadzina 4, Łabuda 3, Achruk 3, Stasiak 3, Gęga 2, Kochaniak 1, Blažević 1, Nocuń

PR Koszalin: Prudzienica, Sach, Filończuk – Mazurek 7, Haric 3, Han 2, Tracz 2, Smolinh 2, Tomczyk 2, Andriichuk 2, Borysławska 1, Nowicka 1, Rycharska 1, Volovnyk 1, Urbaniak 1

Sędziowały: Urszula Lesiak, Małgorzata Lidacka

Kary: MKS – 10 minut, PR Koszalin – 4 minuty
Widzów: 1400