EUROBUD JKS Jarosław – Piłka Ręczna Koszalin 25:24 (14:12)

Do sporej niespodzianki doszło w drugiej kolejce PGNiG Superligi kobiet. Beniaminek rozgrywek EUROBUD JKS Jarosław pokonał we własnej hali brązowe medalistki mistrzostw Polski – Piłka Ręczna Koszalin 25:24. Była to już druga porażka koszalinianek w bieżącym sezonie. Najskuteczniejsza w zespole gospodyń była Natalya Turkalo – 6 trafień, zaś w PR Koszalin najwięcej bramek zdobyła Julia Andriichuk – 9.

Spotkanie rozpoczęło się od historycznej bramki w pierwszej minucie da EUROBUD JKS Jarosław, której autorem była Katarzyna Kozimur. Koszalinianki odpowiedziały trafieniem Julii Andriichuk. Niedługo później gospodynie wyszły na dwubramkowe prowadzenie 3:1. Akademiczki po kwadransie gry prowadziły 6:5.

Dobrze dysponowane zawodniczki beniaminka odpowiedziały trzema bramkami z rzędu. Po 20 minutach rywalizacji EUROBUD prowadził 10:7. W końcówce pierwszej połowy trwała wyrównana walka. Ostatecznie na przerwę zespoły schodziły z wynikiem 14:12 dla Jarosława.

Od początku drugiej połowy powiększała się przewaga beniaminka, który w 37 minucie prowadził już 18:13. Brązowe medalistki poprzedniego sezonu nie potrafiły odpowiedzieć kilkoma trafieniami z rzędu. Na dziesięć minut przed końcem EUROBUD prowadził 23:20.

W ostatnich 10 minutach podopieczne Anitu Unijat zdołały jedynie zmniejszyć rozmiary porażki do jednego trafienia. Spotkanie zakończyło się sensacyjnym zwycięstwem EUROBUD JKS Jarosław 25:24.