Oleśnica: Międzynarodowy Puchar Polski w Judo Juniorów i Juniorów Młodszych w Judo

W Oleśnicy odbył się Międzynarodowy Puchar Polski w Judo Juniorów i Juniorów Młodszych w Judo.W zawodach startowało ponad 470 zawodników i zawodniczek z następujących państw: Kanady, Lichtensteinu, Niemiec, Holandii, Ukrainy, Czech, Białorusi oraz Polski.

W zawodach bardzo dobrze wypadli judocy Klubu Sportowego Judo Gwardia Koszalin. Podopieczni trenerów Cezarego Wojniusza i Mariana Standowicza wywalczyli następujące miejsca;

Kat.+70 kg Zuzanna Mikołajczak wywalczyła II miejsce pokonała Julię Rosińską z UKS Bydgoszcz oraz Kasię Mikołajczyk z Gryfa Słupsk przed czasem.W finale po bardzo dobrej wyrównanej walce uległa Emilii Gąsior z Opola .Zuzia mówi że do trzech razy sztuka następną walkę będzie ona górą dodaje trener Wojniusz.

Drugi medal brązowy wywalczył w kat.60 kg.Filip Bieliński który super się reprezentował podczas całych zawodów. Wygrał przed czasem z Alfonso Dacio z Lichtensteinu ,Marcinem Sitwą z Lemura Warszawa,Grzegorzem Babireckim z Samuraja Koszalin i Yurii Tarasenko z Ukrainy .Przegrał jedynie Mistrzem Artymen Kleinos z Ukrainy.Filip w drugim dniu walczył w kat.juniorów gdzie ostatecznie wywalczył V miejsce również wygrał trzy walki w bardzo dobrym stylu.Przegrał z Holendrem który wygrał tą kategorię.

Ponadto V miejsca wywalczyli w kat.73 kg Adam Małecki-(pechowo przegrał o finał i o brązowy medal)

Kat.+90 kg V miejsce Wojtek Szulc oraz w tej samej wadze V m.Szymon Łastowski.Należy pochwalić całą trójkę gdyż wygrywali po 3 walki ale zabrakło szczęścia w walce o medale ale takie jest judo chwila nieuwagi i koniec dodaje trener Standowicz.

Były to ostanie zawody judoków Gwardii Koszalin z całego roku są bardzo zadowoleni gdyż ze wszystkich zawodów najwyższej rangi wracali z tarczą w ręku i medalami . Godnie reprezentują nasze miasto Koszalin na arenie krajowej i zagranicznej.