Gwardziści wygrywają

Od zwycięstwa rozpoczęli wiosenne zmagania o ligowe punkty piłkarze Gwardii Koszalin, która ograła na swoim boisku Pogoń II Szczecin 3:0.

Na początku spotkania bliski strzelenia gola był Gabriel Szygenda, jednak piłka po strzale gwardzisty odbiła się od słupka. W 19. minucie, po mocnym wrzuceniu piłki z autu, futbolówkę przejął Aleks Hendryk i precyzyjnym strzałem dał trójkolorowym prowadzenie.

Jeszcze przed przerwą drugiego gola dla koszalinian strzelił Keisuke Naka dzieki czemu gospodarze schodzili do szatni przy dwubramkowym prowadzeniu.

W 51. minucie w polu karnym nieprzepisowo powstrzymywany był Piotr Sulima i arbiter podyktował rzut karny. „Jedenastkę” na gola zamienił Mateusz Piotrowski.

W końcówce meczu goście kilkakrotnie zagrozili bramce Gwardii, jednak między słupkami pewnie spisywał się Adrian Hartleb a i obrońcy dzielnie wspierali swojego bramkarza.

Skład Gwardii: Hartleb – Mateusz Bachleda, Krauze, Wojciechowski, Maciąg, Szygenda (70. Kurs), Hendryk (83. Bać), Piotrowski, Naka, Grela (85. Rybacki), Sulima (66. Miętek).