Siatkówka: Sukcesy na kołobrzeskiej plaży

Weronika Tałaj i Zuzanna Węgierska z bardzo dobrej strony zaprezentowały się w miniony weekend w Kołobrzegu. W turnieju siatkówki plażowej młodziczek zajęły drugie miejsce w el. Mistrzostw Polski, co jednocześnie oznacza, że zostały wicemistrzyniami województwa Zachodniopomorskiego. Ponadto w rozgrywkach kadetek zajęły bardzo dobre czwarte miejsce rywalizując z zawodniczkami o trzy lata starszymi.

Wspomniane rezultaty dały Weronice i Zuzannie awans do półfinału MP młodziczek, które odbędą się od 3 do 5 lipca w Kołobrzegu. Ponadto są pierwszymi rezerwowymi w turnieju półfinałowym kadetek.

W finale młodziczek było bardzo blisko wygranej, bowiem przegrały po przewagach zaledwie dwoma punktami. Natomiast w rozgrywkach kadetek w meczu o 3 miejsce przegrały wyraźnie. Warto zaznaczyć, że zawodniczki rozegrały 13 spotkań w zaledwie dwa dni. – Podsumował występ zawodniczek Sebastian Tałaj, tata Weroniki.

Dodajmy, że zawodniczki turniejem kołobrzeskim debiutowały w kategorii młodziczek i kadetek. Zawodniczki trenują od roku pod okiem Waldemara Węgierskiego, który zaszczepił w dziewczynkach miłość do tego sportu.

Gratulujemy i życzymy zawodniczkom kolejnych sukcesów.