I liga: Gwardia Koszalin – Sokół Kościerzyna 26:22

Szczypiorniści Gwardii Koszalin od zwycięstwa rozpoczęli sezon I ligi. Na inaugurację podopieczni Piotra Stasiuka pokonali Sokół Kościerzynę 26:22.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej gry. Po 10 minutach walki był remis 4:4. Następnie Gwardziści zaczęli odskakiwać i już w 20 minucie gospodarze prowadzili 11:6. W końcówce pierwszej połowy koszalinianie utrzymali wywalczoną przewagę i na przerwę schodzili z prowadzenie 14:8.

Po zmianie stron Kościerzyna walczyła o dobre imię i ta sztuka gościom się udała. Gwardia już nie powiększała przewagi, ale skutecznie kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń. Goście mimo, że walczyli nie zdołali znacząco odrobić strat. Spotkanie zakończyło się wygraną Gwardii 26:22.

Najskuteczniejsi w barwach gospodarzy byli Dawid Szcześniak, Jakub Radosz, Mykola Maliarevych oraz Maksim Kruchkou cała czwórka rzuciła po 5 trafień. Po stronie Sokoła najskuteczniejszy był Karol Bednarek zdobywca 7 bramek.