III liga: Gwardia Koszalin – Nielba Wągrowiec 2:2 (0:1)

Gwardia Koszalin wywalczyła punkt w spotkaniu z Nielbą Wągrowiec. Po bramkach Daniela Chyły i Krystiana Krauze spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Od pierwszych minut Gwardia starała się narzucić swój styl gry i ta sztuka gospodarzom się udawała. Podopieczni Łukasza Drożdżala zagrażali bramce rywali. Jedną z szans miał Daniel Wojciechowski z rzutu wolnego, ale uderzył minimalnie niecelnie, ponadto swoich szans szukał Piotr Sulima.

Niestety kwadrans przed przerwą w polu karnym faulowany był Mateusz Rozmarynowski. Jedenastkę na gola zamienił doświadczony Rafał Leśniewski. W końcówce pierwszej połowy Adrian Hartleb uratował koszalinian przed stratą drugiej bramki. Do przerwy 0:1 dla Nielby.

Po zmianie stron Gwardia ruszyła do odrabiania strat. W pierwszej akcji drugiej połowy Gabriel Szygenda uderzył nad poprzeczką. W 55 minucie Daniel Chyła wykorzystał podanie z głębi pola od Fabiana Walaszczyka i było 1:1.

W 70 minucie zespół Łukasza Drożdżala wykorzystał rzut rożny. Piłkę dośrodkował Bartosz Maciąg, a silnym strzałem piłkę w siatce umieścił Krystian Krauze. Kwadrans przed końcem spotkania strzałem z dystansu do remisu doprowadził Adrian Marchel.

Do samego końca oba zespoły miały ochotę na zmianę rezultatu. Piękne parady Adriana Hartleba i nieskuteczność napastników Gwardii nie zmieniły już wyniku. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

W 11 kolejce piłkarskiej trzeciej ligi Gwardia zmierzy się z Flotą Świnoujście.