III liga: Pogoń II Szczecin – Gwardia Koszalin 6:1

Niestety wysokiej porażki doznali piłkarze Gwardii Koszalin w wyjazdowym meczu z Pogonią II Szczecin. Koszalinianie przegrali 1:6 z rezerwami ekstraklasowego klubu.

Gwardia do spotkania przystąpiła bez pauzujących za kartki Adriana Hartleba i Daniela Chyły. Już w piątej minucie, po podaniu z głębi pola, piłkę do siatki posłał Adrian Benedyczak. Dwadzieścia minut później do kolejnego prostopadłego podania w tempo wystartował Hubert Turski i w sytuacji jeden na jeden pokonał Dawida Skoczyka. Jeszcze przed przerwą gospodarze wywalczyli rzut karny, a jedenastkę na gola zamienił Adrian Benedyczak.

Na początku drugiej połowy zespół Łukasza Drożdżala szukał swoich szans do strzelenia gola. Na bramkę gospodarzy uderzali m.in. Adrian Pytlewski i Aleks Hendryk. W 62. minucie po silnym strzale zza pola karnego, Dawid Skoczyk zdołał odbić futbolówkę, lecz spadła ona pod nogi Kacpra Zaborskiego, który z bliskiej umieścił ją w siatce. Chwilę później gospodarze posłali kolejne prostopadłe podanie w pole karne naszej drużyny, a znakomitej szansy nie zmarnował Zaborski.

W 77. minucie silnym uderzeniem z okolic linii pola karnego na listę strzelców wpisał się Bartosz Krzysztofek. W 90. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, w zamieszaniu pod bramką gospodarzy dobrze odnalazł się Adrian Pytlewski, który mocnym strzałem z powietrza zdobył jedynego w tym meczu gola dla koszalinian. Ostatecznie Gwardia przegrała 1:6.

Przed Gwardią jeszcze jedno ligowe spotkanie w 2020. W sobotę 21 listopada na wyjeździe koszalinianie zmierzą się z Flotą Świnoujście.

Skład Gwardii: Skoczyk – Wojciechowski, Krauze, Czyżewski (46. Walaszczyk), Maciąg, Szygenda (46. Pytlewski), Bać, Silski (60. Szukiełowicz), Hendryk, Grela (75. Chać), Sulima (65. Ziemann).