Kadra: Miał być turniej, będzie zgrupowanie

W ostatni weekend listopada do Koszalina miały przyjechać reprezentantki Rosji, Serbii oraz Polski, aby rozegrać towarzyski turniej. Niestety sytuacja na świecie spowodowała, że rozgrywki odwołano, ale reprezentacja i tak zawita do Koszalina. Jest to kolejna kadra po koszykarzach, siatkarkach i piłkarzach futsalu, która będzie trenować na Pomorzu Środkowym.

Związek Piłki Ręcznej w Polsce postanowił odwołać Międzypaństwowy Turniej Kobiet z udziałem reprezentacji Rosji, Serbii i Polski zaplanowany w dniach 27-29 listopada 2020 roku w Koszalinie. Powodem tej decyzji jest troska o bezpieczeństwo wszystkich zawodniczek oraz anulowanie uczestnictwa w turnieju reprezentacji Serbii.

Reprezentacja Serbii, w kontekście obowiązujących przepisów sanitarnych we własnym kraju, postanowiła anulować przylot do Polski i odwołać uczestnictwo w turnieju. Poinformowała, że w obecnych warunkach gra w turnieju –  a w konsekwencji możliwa kwarantanna po ewentualnych zakażeniach – byłaby bardzo ryzykowna. Mogłoby to skutkować wyeliminowaniem ekip tuż przed startem w grudniowych mistrzostwach Europy w Danii.

Decyzja Związku Piłki Ręcznej w Polsce spowodowana jest także obecną sytuacją związaną z pandemią COVID-19 i stwierdzonymi przypadkami zakażeń SARS-Cov-2 w klubach PGNiG Superligi kobiet, gdzie grają zawodniczki powołane do kadry narodowej.

Jednak  – z uwagi na konieczność właściwego przygotowania się do mistrzostw Europy  – kierownictwo ZPRP postanowiło nie zmieniać terminu zgrupowania reprezentacji kobiet. Rozpocznie się 22 listopada w Mielnie i zostanie zorganizowane w reżimie sanitarnym – zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.