Piłka ręczna: Kadra trenuje w Koszalinie

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet rozpoczęła zgrupowanie w koszalińskiej Hali Widowiskowej Sportowej. Zgrupowanie potrwa do 29 listopada

 

W koszalińskiej Hali Widowiskowo-Sportowej rozpoczęło się zgrupowanie Reprezentacji Polski w piłce ręcznej kobiet. To ostatnia faza przygotowań drużyny narodowej przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy. Zgrupowanie organizowane jest w tzw. wysokim reżimie sanitarnym.

Pierwotnie w Koszalinie w dniach 27-29 listopada miało dojść do turnieju, w którym udział zadeklarowały reprezentacje Polski, Serbii i Rosji. W ostatnim momencie drużyny gości wycofały się z chęci przyjazdu do naszego kraju ze względu na dużą liczbę zachorowań na COVID-19. To nie jedyne problemy, z jakimi przyszło zmierzyć się Związkowi Piłki Ręcznej w Polsce. Kilka dni temu ze współorganizacji Mistrzostw Europy wycofała się Norwegia, współgospodarz wydarzenia. Ostatecznie całą imprezę zorganizuje Dania, której rząd postanowił wyrazić zgodę na przejęcie „norweskiej części” turnieju.

Podczas Mistrzostwach Europy w fazie grupowej biało-czerwone zmierzą się z Rumunią, Norwegią i Niemcami. Jak podkreśla trener polskiej kadry Arne Senstad, gra przeciwko takim rywalkom to ogromne wyzwanie. – Mam nadzieję, że uda nam się wykorzystać te mistrzostwa, aby dać naszym młodym dziewczynom ważne doświadczenie i motywację do ciężkiej pracy, którą rozpoczęliśmy, aby za kilka lat osiągnąć wyznaczony cel – podkreśla trener Senstad.

Warto nadmienić, że to nie pierwszy raz kiedy pandemia krzyżuje plany Zarządu Obiektów Sportowych. W maju tego roku odwołany został mecz Polska – Ukraina w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy w piłce ręcznej kobiet, który miał odbyć się właśnie w Koszalinie. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na lepsze czasy dla sportu, bo jak podkreślają działacze Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Reprezentacja do Koszalina jeszcze na pewno zawita. Tymczasem w dniach od 23 do 29 listopada w Hali Widowiskowo-Sportowej odbywać się będą treningi drużyny narodowej, po których bezpośrednio kadra uda się na turniej EHF EURO 2020 do Danii.

Partnerami zgrupowania Reprezentacji Polski są Gmina Miasto Koszalin oraz Politechnika Koszalińska.

Lista powołanych zawodniczek na zgrupowanie Reprezentacji Polski w Koszalinie:

Balsam Magda – MKS Lublin S.A.
Drażyk Magdalena – MKS Piotrcovia Piotrków Tryb.
Gawlik Weronika – MKS Lublin S.A.
Gęga Marta – MKS Lublin S.A.
Grzyb Kinga – MKS Zagłębie Lubin S.A.
Łabuda Aneta – ESBF Besancon (FRA)
Maliczkiewicz Monika – MKS Zagłębie Lubin S.A
Matuszczyk Sylwia – EUROBUD JKS Jarosław
Niewiadomska Julia – Bensheim-Auerbach (GER)
Nocuń Dagmara – MKS Lublin S.A.
Noga Patrycja – MKS Zagłębie Lubin S.A.
Nosek Natalia – MKS Lublin S.A.
Rosiak Aleksandra – MKS Lublin S.A.
Roszak Romana – MKS Piotrcovia Piotrków Tryb.
Szarawaga Joanna – MKS Lublin S.A.
Świerżewska Patrycja – MKS Zagłębie Lubin S.A.
Więckowska Magda – – MKS Piotrcovia Piotrków Tryb.
Wołoszyk Joanna – Saint-Amand Handball (FRA)
Zych Aleksandra – Magura Cisnadie (ROU)
Płaczek Adrianna – Nantes AH (FRA)
Janiszewska Katarzyna – Paris 92 (FRA)
Uścinowicz Paulina – Fleury Loiret (FRA)