I liga: Gwardia zamierza odnieść kolejne zwycięstwo

Przed szczypiornistami Gwardii Koszalin kolejne ligowe spotkanie w 1 lidze. Podopieczni Piotra Stasiuka będą w najbliższą sobotę 28 listopada podejmować przed ostatni w tabeli SMS ZPRP Kwidzyn.

Goście w dotychczasowych spotkaniach odnieśli jedno zwycięstwo 33:22 z Tytanami Wejherowo, którzy zamykają tabelę. SMS rozegrał zaledwie sześć spotkań, w 7 kolejce pauzował, a mecz z 8 serii z SPR-em GKS-em Autoinwestem Żukowo został przełożony. Ostatnie ligowy mecz SMS-em rozegrał 24 października i wówczas został rozbity 18:29 przez KPR Elbląg. Sobotni rywal do meczu z Gwardią przystąpi po ponad miesięcznej przerwie, co z pewnością może pomóc drużynie z Kwidzyna.

Koszalinianie w trwającym sezonie należą do czołówki I ligi. W ośmiu meczach zespół Piotra Stasiuka wywalczył piętnaście punktów i jest obecnie trzecim zespołem w tabeli. Gwardia ostatnio po rzutach karnych pokonała KPR Elbląg 5:4, a po 60 minutach był remis 23:23.

Obecnie najskuteczniejszymi graczami Gwardii są Mykola Maliarevych z 50 trafieniami i Maksim Kruchkou z 49 golami. Dodajmy, że Mykola to drugi strzelec ligi, a tuż za nim plasuje się Maksym. W drużynie z Kwidzyna najskuteczniejszy Szymon Matela zdobył dotychczas 21 bramek.

Spotkanie zaplanowano na 28 listopada. Początek o godzinie 17:00 w hali Gwardia w Koszalinie.