Fight Club Koszalin drugi w Polsce!

Zawodnicy Fight Club Koszalin zostali drużynowym wicemistrzem Polski 2020 w kategorii młodzików. Ponadto Eryk Jatseiko wywalczył złoto w kategorii 80 kg.

Eryk Jatseiko w finale pokonał Szymona Gromko z BKS Hetman Białtystok. Dodajmy, że rywalizację w mistrzostwach Polski 80kg rozpoczął od wygranej 5:0 z Erykiem Kosowskim reprezentantem Skorpiona Szczecin. Półfinałową walkę Eryk, również wygrał 5:0, tym razem z Oliwierem Mackowskim z Boxing Team Gruchala.

Kamil Pawłowski, trener Fight Club Koszalin: Brawo dla wszystkich za postawę i zostawienie w ringu serca👊 To dopiero początek waszej sportowej drogi a bezcenne doświadczenie zaprocentuje w przyszłości 🥊


Jakub Łukaszewski w swoim finale przegrał z Oskarem Hibnerem z GUKS Carbo Gliwice. W drodze do finału Jakub Łukaszewski 46kg wygrał w walce ćwierćfinałowej z zawodnikiem Sporty Walki Gostyń Piotrem Bukowskim 4-1. Następnie w walce półfinałowej nie zostawił decyzji w rękach sędziów i wygrał w 50sek pierwszej rundy przez KO po ciosie na wątrobę z Fabianem Burdzynskim Copacabana Konin.

Dodajmy, że po bardzo kontrowersyjnych werdyktach w ćwierćfinałach odpadli Patryk Duda 57kg i Kacper Szpryngiel 90kg, którzy również mieliby szanse trafić do finałów Mistrzostw Polski Młodzików.

Ponadto 5 miejsca zajęli również: Alan Gniotek 60kg, Kacper Szpryngiel 63kg i Aleksander Jelowicki 66kg

Warto wspomnieć, że Fight Club Koszalin został drużynowym wiceMistrzem Polski Młodzików na rok 2020