Grały Żaki U-13

Przed weekendem bardzo pracowity okres mieli kończący małymi krokami sezon zasadniczy najmłodsi adepci koszykówki koszalińskiego Żaka.

fot. Agnieszka Walczak

W czwartek na własnym parkiecie podejmowali niepokonaną do tej pory Pogoń I Szczecin. W pierwszym pojedynku szczecinianie skutecznie odebrali chęci do gry żaczkom twardą obroną na całym boisku już w pierwszej połowie. W czwartkowym pojedynku koszalinianie dzielnie walczyli do 16 minuty. Wtedy to Pogoń miała run 19-6 i odskoczyła na 12 punktów.

Po zmianie stron szczecinianie powiększali przewagę i nie dali sobie odebrać zwycięstwa. Dobra gra gospodarzy w ostatniej kwarcie nie pozwoliła na zbliżenie się do gości którzy kontrolowali spotkanie do ostatniego gwizdka ostatecznie wygrywając 85:60.

W tym meczu Koszalin reprezentowali: Marcinowicz (6), Matuszyn (4), Kowalewski, Czapek (1), Cybula (4), Imiołek (2), Malinowski (2), Witkowski (4), Berliński (25), Krajewski (10), Ostapko, Wittbrodt (2)

Następnego dnia koszalińska młodzież udała się do Białogardu gdzie spotkała się z UKS Herkules. Mimo, iż to żaczki byli faworytami, pierwszą kwartę wygrali tylko 16:14 i widać było, że herkulesi odrobili lekcje z pierwszego meczu w Koszalinie. Ich dobra gra w obronie pozwoliła wyprowadzić szybkie kontry co dało im w 5 minucie prowadzenie 14:7. W II części meczu koszalinianie już wyraźnie pobudzeni wolnym początkiem ruszyli do ataku i zaczęli budować przewagę, która przed przerwą wynosiła 17 pkt (37:20). W ostatniej kwarcie białogardzianie liczyli jeszcze na zryw, niestety dobrze rozegrane początkowe minuty tej kwarty pozwoliły trenerowi Żaka na głębszą rotacje i ostateczne zwycięstwo 70:45.

fot. Agnieszka Walczak

Koszalin reprezentowali: Kostrzewski, Marcinowicz (1), Rabka (4), Zawiślak, Harasym (4), Imiołek (4), Malinowski (12), Witkowski (10), Berliński (23), Krajewski (8), Cybula (2), Wittbrodt (2)

Zdjęcia pochodzą z meczu Żaka z Pogonią I Szczecin

fot. Agnieszka Walczak