PKO Ekstraklasa : Kozłowski z asystą

Pogoń Szczecin na własnym boisku pokonała coraz lepszą Lechię Gdańsk 1:0. Kacper Kozłowski zanotował drugą asystę w sezonie. W Poznaniu podawał Sebastianowi Kowalczykowi, a przeciwko Lechii Gdańsk obsłużył podaniem Michała Kucharczyka.

Gospodarze zajmują drugie miejsce w lidze , natomiast zespół z Gdańska po fatalnej jesieni wrócił do gry o europejskie puchary.

Początek spotkania był lepszy dla gospodarzy, którzy w ciągu pierwszych piętnastu minut stworzyli sobie dużo okazji , ostatecznie jednak nie doczekaliśmy się bramki. Goście oprócz jednej dobrej okazji Jana Biegańskiego w tym meczu nie pokazali zupełnie nic .

Kacper Kozłowski pochodzący z Koszalina (wychowanek Bałtyku) w minionym tygodniu otrzymał powołanie do reprezentacji Polski na spotkania z Węgrami, Andorą i Anglią. Koszalinianin na pewno udanie będzie wspominał mecz z Lechią. Wychowanek Bałtyku zaliczył wejście smoka i zanotował asystę po zaledwie 4 minutach przebywania na murawie przy jedynej bramce w meczu zdobytej przez Michała Kucharczyka.

Asysta to dobry akcent przed premierowym wyjazdem na zgrupowanie pierwszej reprezentacji Polski, które rozpocznie się w niedzielę. – Tak naprawdę… nie ma to większego znaczenia. Tak czy inaczej czuję się mocny mentalnie. Czułem się dobrze z infromacją, że zostałem powołany. Nie miałem z tym żadnych problemów. Nie narzucam sobie żadnej presji. Jeśli pokażę się z dobrej strony, to dostanę szansę gry. Jeśli nie, to poczekam na następny wyjazd na zgrupowanie – twierdzi Kozłowski. (źródło wypowiedzi: pogonszczecin.pl

Ostatecznie Pogoń Szczecin pokonała Lechię Gdańsk 1:0.

Kacper w tym meczu pokazał, że zasługuje na pierwsze minuty w narodowych barwach i mamy nadzieję, że nowy selekcjoner Paulo Sousa da mu szansę by stać się kolejnym zawodnikiem z Koszalina grającym z orzełkiem na piersi.