III liga: Elana przyjedzie na Fałata 34

Przed piłkarzami Gwardii Koszalin trudne spotkanie w trzeciej lidze. Koszalinianie na własnym boisku zmierzą się ze spadkowiczem z drugiej ligi – Elaną Toruń.

W ubiegłym sezonie zespół z Torunia walczył o punkty w rozgrywkach drugiej ligi, a po spadku z tej klasy rozgrywkowej należy do czołowych drużyn trzecioligowych zmagań. Zespół prowadzony obecnie przez Macieja Kalkowskiego plasuje się na czwartej pozycji w ligowej tabeli z dorobkiem 33 punktów.

W dziewiętnastu rozegranych meczach Elana odniosła dziewięć zwycięstw, zanotowała sześć remisów oraz poniosła cztery porażki. Drużyna z Torunia rozpoczęła ligową wiosnę od wyjazdowej wygranej nad GKS Przodkowo 2:1, a przed tygodniem na własnym boisku ograła Unię Swarzędz 1:0.

Koszalinianie do spotkania przystępują, po porażce wyjazdowej z Jarotą Jarocin 1:2. Gwardia to aktualnie szesnasta drużyna w trzeciej lidze. Zespół Łukasza Drożdżala wiosną ma jeden cel – utrzymać się na czwartym poziomie rozgrywkowym. Zadanie jest realne, ale niezwykle trudne. Po trwającym sezonie ligę opuści co najmniej 7 ze stawki 22 zespołów.

W środku tygodnia El ana rozegrała spotkanie w ramach Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, ogrywając Tłuchovię Tłuchowo 5:0.

Najskuteczniejszymi piłkarzami Elany są obecnie Mariusz Kryszak i Słowak Matúš Marcin, którzy mają na swoim koncie po siedem bramek. Sześcioma trafieniami legitymuje się Hubert Antkowiak. W koszalińskim zespole najskuteczniejszy Daniel Chyła na swoim koncie ma 7 trafień, równie skuteczny jest Adam Gross, który zdobył dotychczas 6 bramek.

Początek meczu w sobotę o godzinie 14.00 na stadionie przy ulicy Fałata 34. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, spotkanie zostanie rozegrane bez udziału publiczności.

Transmisję na żywo będzie można obejrzeć na kanale Youtube Gwardii Koszalin

Transmisję na żywo będzie można obejrzeć na kanale Youtube Gwardii Koszalin