III liga: Bezlitosna Elana

Gwardia Koszalin doznała dotkliwej porażki 0:3 z Elaną Toruń. Była to już dziesiąta porażka koszalinian w trwającym sezonie.

Przed spotkaniem piłkarze minutą ciszy uczcili pamięć o zmarłym w ostatnim tygodniu Tacie, Daniela Chyły – piłkarza Gwardii Koszalin.

Pierwsza połowa była dobra w wykonaniu gospodarzy. Pierwszą szansę Gwardia miała w 9 minucie, po znakomitym dośrodkowaniu Mateusza Bachledy, precyzyjnym strzałem głową piłkę do siatki posłał Cezary Zalewski. Młody napastnik Gwardii znajdował się jednak minimalnie na pozycji spalonej i w górę powędrowała chorągiewka asystenta sędziego.

Niedługo później szczęścia strzałem z dystansu szukał Adrian Pytlewski, swoją okazję zmarnował również Jeremiasz Grela.

W końcówce pierwszej odsłony, po fatalnym, indywidualnym błędzie przy wyprowadzaniu piłki, z bliskiej odległości futbolówkę do siatki posłał Sebastian Rak i Elana schodziła na przerwę przy jednobramkowym prowadzeniu.

Druga połowa przebiegała pod dyktando zespołu z Torunia, który przejął kontrolę nad wydarzeniami na boisku i w 60. minucie objął dwubramkowe prowadzenie. Po doskonałym podaniu z głębi pola Fernandeza, na raty na listę strzelców wpisał się Matúš Marcin.

W 73. minucie przewaga torunian sięgnęła trzech trafień. Pięknym strzałem w samo okienko bramki Dawida Skoczyka popisał się Michał Szczyrba.

Gwardia przegrała 0:3. W ostatniej kolejce pierwszej rundy koszalinianie na wyjeździe zmierzą się z Górnikiem Konin.

Skład Gwardii: Skoczyk – Bachleda, Wojciechowski, Maciąg, Pytlewski, Szygenda (78. Sulima), Chyła, Hendryk (61. Bać), Szukiełowicz (70. Ziemann), Grela (82. Wróblewski), Zalewski (56. Gross).