EL MŚ : Debiutancki gol Świderskiego i debiut wychowanka Bałtyku

W niedzielę (28 marca) podopieczni Paulo Sousy zmierzyli się z czerwoną latarnią grupy, czyli z Andorą .

Mecz szybko zweryfikował, który zespół jest lepszy. Polacy po bramce Roberta Lewandowskiego objęli prowadzenie.

W drugiej połowie idealnie Kamil Jóźwiak zagrał do piłkarza Bayernu i prowadziliśmy już 2:0. Cały debiutancki mecz zaliczył obrońca Rakowa Częstochowy Kamil Piątkowski.

W 71 minucie doczekaliśmy się czegoś, co mało kto się spodziewał , ponieważ na boisku zameldował się wychowanek Bałtyku – Kacper Kozłowski, który zmienił Piotra Zielińskiego.

Po jego wejściu reprezentacja Polski jeszcze bardziej się ożywiła i w 89 minucie rozpoczął świetną akcję i odegrał do Kamila Grosickiego, a ten dośrodkował do Karola Świderskiego , który zaliczył jednocześnie i debiut i debiutancką bramkę.

Ostatecznie Biało Czerwoni pewnie pokonali Andorę 3:0 i już przygotowują się na mecz z Anglią (31 marca) na wielkim Wembley.

Dodajmy, że Kacper Kozłowski jest drugim w historii wychowankiem Bałtyku Koszalin, który zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Polski. Gratulujemy. Pierwszym był Sebastian Mila.

Warto zaznaczać, że to po Włodzimierzu Lubańskim, drugi najmłodszy debiutant w historii polskiej piłki.