II Liga : Żaki bliżej półfinału

W sobotę (24 kwietnia) o godzinie 13:00 ekipa Piotra Ignatowicza zmierzyła się z zespołem IgnerHome AZS Basket Nysa w ćwierćfinale rozgrywek II ligi.

W ekipie koszalińskiej zabrakło dziś drugiego trenera – Jacka Imiołka, Adriana Kwaterskiego oraz Łukasza Kręca co nie przeszkodziło zespołowi z Koszalina zwyciężyć.

Po udanej pierwszej kwarcie 25:16 wydawało się, że koszalinianie jak zwykle dołożą kilka punktów przewagi w II części meczu i „odetną kupony” z kolejnej wygranej. Niestety wśród gości przypomniał o sobie ich kapitan Rafał Malitka, który niwelował przewagę rzutami za 3. Do przerwy gospodarze prowadzili zatem tylko 5 punktami.

Po zmianie stron sytuacja była podobna. Koszalinianie odskoczyli na 17 punktów i znów Malitka dwiema trójkami zmniejszył prowadzenie do 11. Ostatnia odsłona miała być sprawdzianem Żaka, jak wiemy Nysa niejednokrotnie w tym sezonie właśnie w tej części doganiała rywala i zadawała zwycięski cios.

Żaki zdały jednak sprawdzian celująco, zachowując więcej sił i ostatecznie wygrywając 101:82

W zespole z Nysy błyszczeli Marc Oscar – Sanny i wspomniany Rafał Malitka , którzy łącznie zdobyli 32 punkty.

W koszalińskim zespole błysnął też Darrell Harris , który zaliczył kolejne double – double. Najwięcej punktów zdobył Jakub Dłoniak aż 31 w tym 5x za 3pkt.

MKKS Żak Koszalin – Igner Home AZS Basket Nysa 101 :82