Żaki U13 rozgrywki strefowe

W ubiegły weekend najmłodsi przedstawiciele naszego miasta na polskiej arenie koszykarskiej wybrali się na rozgrywki strefowe do wielkopolski. Przypominamy, iż chłopcy zajęli w swojej grupie 3 miejsce, wyprzedzili ich tylko drużyny Pogoni Basket Szczecin oraz Spójni Stargard.

Żaki zaczęły rywalizacje z Koroną Zakrzewo, która zajęła w swojej grupie 2 miejsce. Mecz toczył się falami a o zwycięstwie gospodarzy 82:73 zadecydowała ostatnia czwarta kwarta wygrana 11 punktami.

Koszalin reprezenowali: Rabka Michał, Marcinowicz Gracjan 2, Miłosz Czapek, Witkowski Norbert 10, Kowalewski Maciej, Malinowski Nikodem 12, Cybula Maks 4, Barliński Vincent 18, Krajewski Filip 10, Wittbrodt Oliwier 3, Zawiślak Franciszek, Imiołek Marcel 14.

Kolejnym przeciwnikiem była poznańska Pyra. Tutaj niestety mecz rozstrzygnął się w pierwszych minutach spotkania. Wystarczy wspomnieć iż pierwsze pięć minut koszalinianie przegrali 23:3. Po zmianie stron gra wyglądała już bardziej wyrównanie, ale poznaniacy mieli mecz pod kontrolą i niewiele ale jednak zwiększyli swoją 35 punktową przewagę z I połowy. Ostateczny wynik 107:58.

Koszalin reprezenowali: Rabka Michał, Marcinowicz Gracjan , Miłosz Czapek, Witkowski Norbert 7, Kowalewski Maciej 4, Malinowski Nikodem 16, Cybula Maks 7, Barliński Vincent 12, Krajewski Filip 8, Wittbrodt Oliwier 1, Zawiślak Franciszek, Imiołek Marcel 3.

Ostatniego dnia Żaki mierzyły się z 3 drużyną z Wielkopolski Artbud Basket Junior Poznań. Cały mecz był bardzo wyrównaną rywalizacją. Chłopcy wyciągnęli wnioski z sobotniej porażki i mimo chaotycznego początku uspokoili grę. Mocna obrona po obu stronach boiska przypominała zacięte pojedynki playoff na najwyższym poziomie. W regulaminowym czasie był remis i do rozstrzygnięcia była potrzebna dogrywka. W tej lepiej poradzili sobie koszalinianie, dzięki czemu udało im się wywieźć cenne zwycięstwo z bardzo trudnego terenu. Ostatecznie Żak wygrał 82:76

Koszalin reprezenowali: Rabka Michał 2, Marcinowicz Gracjan 1, Miłosz Czapek 2, Witkowski Norbert 14, Kowalewski Maciej, Malinowski Nikodem 12, Cybula Maks 14, Barliński Vincent 25, Krajewski Filip 0, Wittbrodt Oliwier 5, Zawiślak Franciszek, Imiołek Marcel 7.