II Liga : Żaki w półfinale rozgrywek

W środę (28 kwietnia) podopieczni trenera Piotra Ignatowicza zmierzyli się z IgnerHome AZS Basket Nysa .

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 19:00 w nyskiej hali i to nie gospodarze zaczęli lepiej tylko zespół z Koszalina.

Udany początek miał Mateusz Pryć, który łącznie rzucił 9 punktów, zaliczając bardzo dobry występ w obronie przeciwko Marcowi-Oscar Sammiemu. Kolejny raz najlepszym strzelcem w koszalińskiej ekipie był Jakub Dłoniak , który dorzucił od siebie 24 punkty.

Jak piszemy wyżej to koszalinianie lepiej weszli w mecz. Przewaga z pierwszej kwarty (26:9) zaczęła topnieć gdy gospodarze zmienili „jedynkę”. Pojawienie się „kieszonkowego” Tomasza Medejskiego spowodowało niemały zamęt (wcale nie grubymi nićmy szyty 🙂 ) w akcjach obronnych Żaka. Tomek wymusił kilka fauli i sam kończył kilka akcji. Mogłoby być ciekawiej gdyby trafił swoje rzuty osobiste (2/7) w tym za faul przy rzucie za 3 punkty.

Doświadczenie stało jednak po stronie gości, którzy pomimo utraty znaczącej przewagi kontrolowali mecz i zachowali więcej sił na ostatnią kwarte.

Ostatecznie Żak pokonał rywali 88:70 i to zespół z Koszalina zagra o medale i co najważniejsze – wywalczenie awansu do 1 ligi.

Koszalinianie teraz mogą czuć się spokojni, ponieważ teraz czekają tylko i wyłącznie na półfinałowego rywala z pary AZS AGH Kraków – Tur Basket Bielsk Podlaski (obecny stan rywalizacji 1:1).

IgnerHome AZS Basket Nysa – MKKS Żak Koszalin 70:88

Żak: Koziorowicz 17 , Pryć 9 , Dłoniak 24 , Zarzeczny 15 , Lasota 7 , Harris 16 , Szewczyk , Naczlenis, Czubak, Bielecki