III liga: Ważny mecz dla Gwardii

Kolejny ważny mecz przed piłkarzami Gwardii Koszalin. W sobotę 1 maja podopieczni Łukasza Drożdżala zmierzą się ze swoim sąsiadem z tabeli Unią Swarzędz.

Po 24 rozegranych spotkaniach koszalinianie zajmują siedemnastą lokatę z dorobkiem dwudziestu dziewięciu punktów, Unia ma na swoim koncie jeden punkt mniej. Wszystko wskazuje na to, że w trwającym sezonie z drugiej grupy trzeciej ligi do czwartej ligi spadnie, aż dziewięć zespołów. Drużyna z ul. Fałata 34 do bezpiecznej trzynastej lokaty traci obecnie sześć punków. Na trzynastym miejscu znajduje się obecnie koszaliński Bałtyk. Kibice Gwardii do ostatniej kolejki będą wierzyć, że ich ukochany klub w 75-rocznicę powstania utrzyma się na czwartym poziomie rozgrywkowym w Polsce.

Zmagania w grupie spadkowej Unia rozpoczęła od porażki 0:1 z Pomorzaninem Toruń, w kolejnym wygrała 3:0 z Mieszkiem Gniezno, a w ostatnim meczu uległa 2:3 Flocie Świnoujście. Gospodarze dzisiejszego spotkania w mijającym tygodniu zmienili szkoleniowca — Patryka Kniata zastąpił Sławomir Suchomski.

Koszalinianie w grupie spadkowej na inaugurację pokonali Jarotę Jarocin 3:0, przegrali 0:1 z Nielbą Wągrowiec, a także bezbramkowo zremisowali z Pomorzaninem Toruń. W minioną środę Gwardia w okręgowym Pucharze Polski pokonała Wiekowiankę Wiekowo 2:1. Fani trójkolorowych wierzą, że triumf w pucharze przełoży się na dobrą dyspozycję w lidze.

Pierwszy mecz koszalinian z Unią odbył się, również w Swarzędzu, mecz zakończył się wygraną gospodarzy 2:0.

Gwardia do Swarzędza pojedzie osłabiona brakiem pauzujących za żółte kartki Daniela Chyły i Bartosza Maciąga.

Początek meczu w sobotę 1 maja o godzinie 13.00 na stadionie w Swarzędzu.