Ćwierćfinały U15 w Koszalinie- dzień 3

Pomimo, że rozstrzygnięcia padły w drugim dniu turnieju w Koszalinie to do rozegrania zostały 2 mecze, które ułożą tabelę od 1 do 4 miejsca. W pierwszym meczu stawką było 3 miejsce.

Kuźnia SMS Stalowa Wola od pierwszych minut pokazała, że nie chce przegrać wszystkich meczach. Narzucili swój styl gry, mocno broniąc wyprowadzali kontrę za kontrą (szczególnie w 2 kwarcie). Do połowy uzbierali już 20 punktów przewagi, co podcięło skrzydła koszykarzom Maximusa. Mocno osłabieni (Adam Litwin 5 fauli w 10 minut gry), gdynianie nie mieli broni by zagrozić rywalom, przegrali również zbiórkę 31:49. Na wyróżnienie zasłużyli: Mateusz Proń, Hubert Janik obaj po 17 punktów oraz Maksymilian Bar (30 pkt 13zb. 12 ast.) i Jakub Szafranek (35pkt 14 zb.).

W meczu o pierwsze miejsce osłabiony brakiem Igora Krajewskiego Żak musiał uznać wyższość Włocławka 79:99. Mimo że na 2 minuty przed przerwą przewaga zmalała z 14 na 5 to włocławianie lepiej weszli w końcówkę pierwszej i początek drugiej połowy. Goście mocno zacieśniając strefę podkoszową w obronie stanowczo ograniczali wjazdy gospodarzy. Koszalinianie nie mogli znaleźć sposobu na sforsowanie takiej obrony opadli z sił i nie udało im się zbliżyć do rywala już właściwie do końca meczu.