Uczniowie Sportowej jedynki walczyli w Raciborzu.

W dniach 15-16.05.2021 dziewiętnastoosobowa grupa zawodników SSP1 Znicza Koszalin rywalizowała w Mistrzostwach Szkół Sportowych w Raciborzu. Apolonia Rąp z zawodów przywiozła z brązowy krążek, a Szymon Tusk dwukrotnie zajmował czwarte miejsce.

Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych 11-13 lat i 14-15 lat. Każda grupa wiekowa rywalizowała w systemie eliminacji i finałów, dla większości zawodników z Koszalina były to pierwsze w życiu starty w zawodach w takiej formule.

Mimo dużej tremy, stresu oraz niebywałego zmęczenia udało się wywalczyć wiele miejsc w finałach oraz bardzo dużo wartościowych wyników, które są nowymi rekordami życiowymi. Dodatkowo każdy walczył o punkty dla swojej szkoły, a efektem tego było 7 miejsce młodszej grupy i 11 miejsce starszych. W obu grupach rywalizowało po 20 zespołów szkolnych z całej Polski.

Najlepsze wyniki dla koszalińskiej Szkoły Sportowej SP1 uzyskali:

Apolonia Rąp 3m, brązowy medal 200 dow, 11 m Finał B 100 dow, 15 m Finał B 50 dow

Szymon Tusk trzykrotny finalista A gdzie dwukrotnie zajął 4 m na 100 grzb i 100 dow, oraz 5 m na 50 dow, ponadto Szymon zdobył punkty płynąc finał B na 200 zm zajmując 12 m.

Martyna Majewska na 50 dow płynąc w Finale A zajęła 6m oraz trzy krotnie awansowała do finału B ( 200 zm 9m,100 dow 11m, 100 mot 12m)

Kamila Derewecka 3 finały B – 50 dow 11m, 100 dow 15m, 200 dow 12 m)

Kamil Januszewski 100 mot 13 m, 200 zm 14 m.
Estella Jadczuk 2 finały B (obydwa wygrane 🙂 co dało jej 9 miejsce) 100 i 200 klas

Najlepsze wyniki dla naszej SSP1 uzyskali :

Katarzyna Jedynak wygrany finał B 100 klas 9m, i drugi finał B 200 klas 10m.

Paula Kijko 4 finały B 50 dow 12m, 100 dow 15m, 100 grzb 12m, 200 grzb 12m.

Stanisław Kłosowski 2 finały B 50 dow 11m, 100 dow 14m

Adam Pieślak 3 finały B 200 dow 14m, 100 grzb 13m, 200 grzb 12m.

Michał Wesołowski 4 finały B 50 dow 10m, 100 dow 10m, 100 grzb 12m, 200 grzb 10m.

Antoni Wojda 3 finały B (1 wygrany :-)) 50 dow 9m, 100 dow 13m, 200 dow 15m.

Aga Krutul 16m 100 klas, niestety kontuzja uniemożliwiła jej start w wymarzonym finale. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia 🙂

Prócz startów indywidualnych rozgrywane były też sztafety. W pierwszym dniu była to sztafeta mieszana 4×50 zm, w której koszalinianie zajęli 9m (Wesołowski, Jadczuk, Majewska,Wojda), 11m (Pieślak, Krutul, Januszewski, Derewecka), 12m (Tusk, Jedynak, Skrzyniarz Dawid, Rąp), 20m (Kijko, Paszkowski Maksymilian, Patan Marcelina, Tomczak Mikołaj).

W drugim dniu sztafety rozgrywane były na dystansie 4×100 dow. Po zaciętej walce dziewczęta młodsze Derewecka, Krutul, Jadczuk, Majewska uplasowały się na 5m a chłopcy Wesołowski, Wojda, Kłosowski, Januszewski zajęli 7m. W grupie starszej dziewczęta zajęły 8m (Kijko, Patan, Świętoń Nikola, Rąp) a panowie 12m płynąc w składzie Ciećkowski Maksymilian, Tomczak, Skrzyniarz, Tusk)