II Liga: Żak mistrzem Polski 2 ligi

A więc kolejny raz historia stała się na naszych oczach i to Żak Koszalin po awansie dwa tygodnie temu do 1 ligi – teraz zostaje najlepszą drużyną 2 ligi koszykówki mężczyzn w Polsce pokonując AZS UMCS Start Lublin.

Pierwszy mecz finałowy tej rywalizacji (mecz i rewanż) zakończył się wynikiem 69:67 dla MKKS Żak Koszalin, lecz taki wynik nie dawał gwarancji tytułu.

Spotkanie było dosyć wyrównane, jednak to lublinianie mieli małą przewagę punktową. W tym okresie dobrze spisywali się tacy zawodnicy jak Michael Gospodarek czy Karol Obarek, którzy dziurawili kosz gospodarzy rzutami za 3 oraz wjazdami 2+1.

Żak do roboty wziął się w połowie drugiej kwarty i dzięki efektownym trójkom Jakuba Dłoniaka wrócił do gry.

Ważne punkty dorzuciła także młodzież – mowa tu o Mateuszu Pryciu i Macieju Szewczyku. W pierwszych minutach szczególnie brakowało rajdów tego pierwszego, Maciej natomiast dołożył dwie trójki.

W połowie czwartej kwarty Żak wyszedł na dziewięciopunktowe prowadzenie, ale lublinianie tak jak w pierwszym meczu walczyli do samego końca. Znów Gospodarek i skuteczny Jaworski rozbijali obronę Żaka. Ostatecznie jednak MKKS Żak Koszalin pokonał AZS UMCS Start Lublin 93:89 i został najlepszą drużyną na parkietach 2 ligi koszykówki mężczyzn.

Żak : Dłoniak 22, Zarzeczny 17, Pryć 16, Harris 13, Szewczyk 11, Koziorowicz 8, Lasota 6, Kwaterski, Naczlenis, Jaśkiewicz, Czubak

MKKS Żak Koszalin zakończył sezon na parkietach 2 ligi i teraz śmiało może przygotowywać się do nowego sezonu Suzuki 1 ligi mężczyzn.