III liga: Niezwykle trudna sytuacja

Gwardia Koszalin została rozgromiona na własnym boisku przez Sokół Kleczew 2:6. Porażka oznacza, że walka o utrzymanie dla zespółu z ul. Fałata 34 się niezwykle skomplikowała.

Fantastycznie rozpoczęło się spotkanie dla zespołu z Kleczewa. Już w 3 minucie Sokół objął prowadzenie, a piłkę do własnej bramki niefortunnie skierował Daniel Wojciechowski. W kolejnych minutach pierwszej połowy niezwykle skuteczni byli goście, którzy w 25 minucie podwyższyli prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Dominik Chromiński. Niestety do przerwy gościom udało się zdobyć jeszcze dwie bramki, a ich autorami byli: Michał Ciarkowski i Wiktor Kacprzak. Po 45 minutach Gwardia przegrywała już 0:4.

Druga połowa wcale nie rozpoczęła się lepiej dla podopiecznych Łukasza Drożdżala, którzy od 48 minuty przegrywali 0:5, po trafieniu Łukasz Zagdański.

W 51 minucie szczęście uśmiechnęło się do koszalinian, którzy zdobyli honorowe trafienie, a własnego bramkarza pokonał Wiktor Kacprzak. Sokół, mimo wysokiego prowadzenia w 81 minucie podwyższył na 6:1, po golu Mateusza Cegiełki. W 90 minucie gospodarze zmniejszyli rozmiary porażki, dzięki bramce Adama Grossa i ostatecznie przegrali 2:6.

Niestety jednocześnie spełnił się czarny scenariusz w rozgrywkach drugoligowych. Wszystkie drużyny opuszczające tę klasę rozgrywkową trafiają go grupy 2 III ligi. Spadkowiczami są: Bytovia Bytów, Olimpia Grudziądz i Błękitni Stargard. Powoduje to, że z naszej ligi w tym sezonie spada aż 10 drużyn.

Sytuacja w trzeciej lidze dla koszalińskich drużyn jest fatalna. Do końca rozgrywek zostały już tylko dwa spotkania. Oba zespoły z Koszalina znajdują się w strefie spadkowej. W nieco lepszej sytuacji znajdą się piłkarze Bałtyku, którzy mają na swoim koncie 42 punkty. Gwardia w 32 spotkaniach wywalczyła 40 punktów. Do jedynego realnego bezpiecznego miejsca zespół z Fałata traci cztery punkty, Bałtyk dwa. Jednak w niedzielę 13 czerwca sytuacja drużyn z Pomorza Środkowego może skomplikować się jeszcze bardziej, gdy Jarota Jarocin pokona Pomorzanina Toruń — wówczas strata do miejsca dającego utrzymanie wzrośnie o dwa punkty.

W sobotę 19 czerwca Derby Koszalina będą na pewno ostatnim ligowym starciem Bałtyku z Gwardią w trwającym roku. Jedna z drużyn z Koszalina z pewnością opuści po sezonie stawkę trzecioligowców. W najgorszym wypadku z ligi spadną oba zespoły z Koszalina.

Derby Koszalina odbędą się 19 czerwca o godzinie 15:00 na stadionie, przy ul. Andersa w Koszalinie. Wstęp: bilet normalny – 10 zł, bilet ulgowy – 5 zł