III liga: Smutna porażka na koniec sezonu

Na pożegnanie z trzecioligowymi rozgrywkami piłkarze Gwardii Koszalin przegrali 2:5 z Unią Janikowo. Podopieczni Łukasza Drożdżala w sezonie 2021/2022 występować będą w czwartej lidze.

Wynik spotkania w 34. minucie meczu otworzył Dawid Radomski, który strzałem z rzutu wolnego skierował piłkę do siatki rywali. Chwile później Adam Konieczny, który w znakomitym stylu minął kilku zawodników Gwardii i ostatecznie podwyższył prowadzenie Unii. Wynikiem 2:0 zakończyła się pierwsza połowa.

W 65. minucie bramkę na 3:0 z bliskiej odległości zdobył Ernest Hulisz. Niedługo później arbiter podyktował rzut karny dla Gwardii, którego na bramkę zamienił Daniel Chyła. W 85. minucie sędzia ponownie podyktował „11.”, którą na bramkę zamienił Damian Garstka. W 87 minucie Hulisz zdobył drugiego swojego gola dla Unii. Wynik spotkania na 5:2 ustalił w 88. minucie Cezary Bać.

Gwardia Koszalin po jedenastu sezonach powraca na piąty poziom rozgrywkowy. W przyszłym sezonie zespół z ul. Fałata 34 występować będzie w zachodniopomorskiej czwartej lidze. Wierzymy, że Trójkolorowi szybko powrócą do trzeciej ligi.