Dunki mocniejsze w sparingu

Do rozpoczęcia rozgrywek PGNiG Superligi piłki ręcznej kobiet pozostały już niespełna dwa tygodnie, a w zespole Młynów Stoisław Koszalin nie ustają przygotowania do rozgrywek. W miniony piątek koszalinianki rozegrały kolejny mecz kontrolny, tym razem pierwszy z udziałem widowni. „Biało – zielone” uległy w nim pierwszoligowej duńskiej ekipie Roskilde 24:32

-Okazją do pracy nad wspomnianymi elementami było piątkowe spotkanie z Dunkami w koszalińskiej hali widowiskowo-sportowej. Zdecydowanie lepiej weszły w nie szczypiornistki Roskilde. Koszaliniankom zdarzały się błędy i miały problem z przedarciem się przez obronę rywalek. Pierwszą bramkę dla miejscowych zdobyła dopiero po pięciu minutach gry Gabriela Urbaniak. Przeciwniczki prowadziły wtedy już 3:1. Od tego momentu także Dunkom nie szło najlepiej – albo posyłana przez nie piłka nie trafiała do celu jakim jest bramka, albo dostępu do niej skutecznie broniła Natalia Filończuk. „Biało-zielonym” udało się zniwelować różnicę (11. min – 3:4), ale nie na długo, bo już trzy minuty później było 7:3 dla Roskilde, a w ekipie Młynów Stoisław zapanowała niemoc, podobna do tej z pierwszych sekund spotkania. Przełamała ją niebawem Daria Somionka (15. min – 4:7). Od tego momentu zespoły toczyły trudną, ale dość wyrównaną walkę. Dopiero pod koniec pierwszej połowy szczypiornistkom z Danii udało się jeszcze zwiększyć prowadzenie. Do przerwy było 16:11 na ich korzyść.

Chociaż był to tylko mecz kontrolny, od początku drugiej połowy na parkiecie trwała zacięta walka. Zespoły długo grały „bramka za bramkę” (37. min – 13:19). Po dwudziestym trafieniu zespołu Roskilde (41. min – 13:20) o czas poprosił trener koszalińskiej ekipy. Jednak po krótkiej przerwie poświęconej na rady szkoleniowców „Biało-zielone” wciąż nie potrafiły znaleźć sposobu na rywalki, a Dunki do zakończenia spotkania konsekwentnie realizowały swój plan na zwycięstwo.
– Było ciężko, bo gramy tylko czwórką rozgrywających. W pewnym momencie one odczuły skutki tego meczu. Niezbyt dobrze zaczęliśmy spotkanie i trzeba było później „gonić” wynik. Co prawda ten nie jest teraz najważniejszy, bo jesteśmy w okresie, w którym pracujemy nad konkretnymi elementami gry, ale wiadomo, że zawsze chce się wygrać. Jednak ułożyło się to inaczej i widać, że poziom ligi duńskiej jest inny od naszego. Ten rezultat pokazuje właśnie różnicę poziomów między nami – zaznaczył Waldemar Szymański, trener Młynów Stoisław Koszalin.

Skład i bramki Młyny Stoisław Koszalin: Katarzyna Zimny, Natalia Filończuk, Alexandra Ivanytsia (wcześniej Oleksandra Krebs) – Gabriela Urbaniak 2, Anna Mączka, Żaneta Lipok 4, Aleksandra Zaleśny 1, Gabriela Haric 5, Martyna Żukowska, Emilia Kowalik 2, Martyna Borysławska 6, Daria Somionka 4.

Ostatnim sprawdzianem formy przed rozpoczęciem rozgrywek PGNiG Superligi w sezonie 2021/2022 będzie dla koszalinianek Turniej Piłki Ręcznej Kobiet pod Patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego, który odbędzie się w dniach 28 – 30 sierpnia. Do rywalizacji zgłosiło się 6 pierwszoligowych drużyn: MKS PR URBIS Gniezno, KS AZS AWF Warszawa, SPR Gdynia, Varsovia Warszawa, UKS PCM Kościerzyna, Sambor Tczew oraz dwie Superligowe ekipy: gospodynie imprezy EKS Start Elbląg i Młyny Stoisław Koszalin. Pierwszego dnia, w dwóch grupach, o bezpośredni awans do półfinału będą rywalizowały zespoły z I ligi. Natomiast w niedzielę do zmagań już na etapie ćwierćfinałów dołączą szczypiornistki Młynów Stoisław i Startu. Miejscowe podejmą ekipę, która zajmie drugie miejsce w grupie A, natomiast koszalinianki zmierzą się z drużyną, która ukończy rywalizację grupową na drugim miejscu w grupie B. Na ten sam dzień zaplanowano półfinały, a mecz finałowy oraz zakończenie turnieju na poniedziałek, 30 sierpnia.

Prezentacja drużyny ma się odbyć we wtorek, 31 sierpnia o godzinie 18 na Rynku Staromiejskim w Koszalinie.