Kotwica pokonuje Żaka w sparingu

W zaciętym i pełnym walki sparingu pomiędzy Żakiem i Kotwicą wygraną pochwalić się może drużyna z Kołobrzegu 70:62

Mecz od pierwszej minuty wyglądał jak mecz ligowy. Zawodnicy Kotwicy bardzo fizycznie przywitali Żaków w pierwszej lidze i to oni na początku posiadali inicjatywę.

Po 5 minutach pierwszej kwarty Żaki nieco dostosowały się do mocnej i fizycznej koszykówki. Wprowadzili więcej ładu, szczególnie w ataku. Bardzo dobrą zmianę w tym czasie dał Eryk Naczlenis, który swoją akcją 2+1 poderwał ekipę z Koszalina do walki.

W połowie II kwarty zdecydowanie lepiej prezentowali się już gospodarze, którzy mieni nawet dwucyfrową przewagę. Do przerwy jednak za łatwo pozwolili sobie rzucić kilka punków i ich przewaga stopniała do 3 pkt.

Po przerwie w wyniku awarii tablicy wyników Kotwica mogła dalej bronić agresywnie albowiem wszystkie faule (obu ekip) zostały wyzerowane (nie był pisany protokół). Lepiej (naszym zdaniem) na takim obrocie spraw, treningowo (pomimo porażki) wyszedł Żak. To właśnie koszalinianom potrzebna przeprawa w mocnej grze przed meczami ligowymi.

Gospodarze dostosowali się do stylu gry kołobrzeżan i utrzymywali wynik niemal do samego końca w granicach remisu. Dopiero w końcówce trójki Śmigielskiego, Kurpisza i Pielocha doprowadziły do wygranej Kotwicy.