Legia pokonała Asseco Arkę

Czwarta drużyna poprzedniego sezonu Energa Basket Ligi, Legia Warszawa, pokonała przed własną publicznością Asseco Arkę Gdynia 79:59.

Na początku spotkania gdynianie byli bardzo trudnym rywalem dla gospodarzy – po trójce Olafa Perzanowskiego zdobywali nawet przewagę. Później urosła ona do pięciu punktów dzięki akcji Bartłomieja Wołoszyna. Muhammad-Ali Abdur-Rahkman świetnie na to odpowiadał, a Legia krok po kroku odrabiała straty. Dzięki niemu po 10 minutach było 16:15. W drugiej kwarcie obie drużyny miały spore problemy z konstruowaniem ofensywy, co przekładało się na niski wynik. Po dobitce Adriana Boguckiego był remis, a wsad w kontrze Wojciecha Tomaszewskiego dał prowadzenie Asseco Arce. Późniejsza efektowna akcja tego samego gracza oznaczała wynik 27:26 po pierwszej połowie.

W trzeciej kwarcie przede wszystkim Legia zaczęła grać trochę lepiej w ataku. Po chwili w dobry rytm wpadli także goście, którzy po rzutach wolnych Novaka Musicia znowu mieli przewagę. Zmieniały to jednak kolejne trafienia Grzegorza Kamińskiego i Abdura-Rahkmana, a po trójce Łukasza Koszarka po 30 minutach było 52:42 dla ekipy ze stolicy. W kolejnej części spotkania drużyna trenera Wojciecha Kamińskiego jeszcze bardziej zwiększała różnicę – dzięki rzutowi z dystansu Josha Sharkeya już na 14 punktów. Gdynianie już nie potrafili nawiązać rywalizacji, a w końcówce gospodarze kontrolowali sytuację na parkiecie. Ostatecznie zwyciężyli 79:59.

Najlepszym strzelcem Legii był Muhammad-Ali Abdur-Rahkman z 24 punktami i 2 asystami. Po 10 punktów dla gości rzucili Wojciech Tomaszewski, Novak Musić oraz Adam Hrycaniuk.